za
założyciele Three Arrows Capital

Założyciele Three Arrows Capital zniknęli

robinhood aplikacja rejestracja

Założyciele Three Arrows Capital zniknęli, jak poinformowała firma doradcza Teneo, która ma zlikwidować pozostałe aktywa tego funduszu hedgingowego.

Problemy Three Arrows Capital

Pod koniec czerwca Three Arrows złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Stało się to w wyniku krachu na rynku walut cyfrowych.

Miało to na celu ochronę aktywów zagranicznych firm przed wierzycielami z USA. Three Arrows, założone przez Kyle’a Daviesa i Zhu Su, zbankrutowało po niespłacaniu 670 milionów dolarów pożyczki udzielonej przez brokera kryptowalut Voyager Digital, który również ogłosił upadłość.

Na podstawie wniosku sądowego likwidatorów wiemy, że Three Arrows posiadało aktywa o wartości 3 miliardów dolarów (stan pod koniec kwietnia) i 10 miliardów dolarów w kryptowalutach na początku tego roku.

Problem w tym, że likwidatorzy wyznaczeni przez sąd, którzy niedawno odwiedzili biuro firmy w Singapurze, twierdzą, że nie mogli wejść do środka. Na miejscu nikogo też nie było.

Według pracowników sąsiadujących biur nikt nie był w siedzibie firmy od końca maja. Według relacji agencji Reuters, przy wejściu znajdowała się ostatnio również sterta starej poczty.

Radcy prawni wierzycieli stwierdzili, że założyciele funduszu „nie podjęli jeszcze znaczącej współpracy w postępowaniu”. Dodali, że osoby, które przedstawiły się jako „Kyle” i „Su Zhu”, były obecne podczas pierwszego spotkania na Zoomie, ale ich wideo i audio były wyłączone. Odmówili też odpowiedzi na pytania. Tylko ich prawnicy odpowiadali na pytania w ich imieniu.

założyciele Three Arrows Capital

Obawy rosną

Rosną więc obawy, że aktywa Three Arrows, które składają się głównie z gotówki, kryptowalut i NFT, mogą być łatwo przeniesione i nie wypłacone wierzycielom.

Christopher Farmer i Russell Crumpler, którzy zostali wyznaczeni jako likwidatorzy przez sąd Brytyjskich Wysp Dziewiczych, twierdzą, że istnieje „nieuchronne ryzyko”, że Zhu i Davies będą próbowali przenieść pozostałą gotówkę firmy za granicę. W swoim artykule pismo Fortune stwierdziło, że NFT Three Arrows zostały już przeniesione do nowego portfela.

Reuters donosi, powołując się na dokument sądowy, że Zhu próbuje sprzedać singapurską nieruchomość o wartości dziesiątek milionów dolarów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności