za
5000 BTC Do Kwona zostało zamrożonych na giełdach kryptowalut

5000 BTC Do Kwona zostało zamrożonych na giełdach kryptowalut

2022-09-28
Bitcoin
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Jak wynika z ostatnich raportów, władze Korei Południowej nakazały giełdom kryptowalut OKX i KuCoin zamrożenie funduszy powiązanych z założycielem Terry, Do Kwonem. W sumie platformy zamroziły ponad 5000 BTC, co daje około 60 milionów dolarów przy obecnej cenie rynkowej bitcoina.

Bitcoinowy majątek Kwona zamrożony

Jak poinformował portal Bitcoinist, władze Korei Południowej wszczęły dochodzenie przeciwko założycielowi Terry (LUNA) i firmie stojącej za kryptowalutą, Terraform Labs. Służby kraju doszły do ​​wniosku, że Do Kwon rzekomo naruszył krajowe przepisy dotyczące papierów wartościowych i wydały nakaz jego aresztowania.

Międzynarodowa Organizacja Policji Kryminalnej (Interpol) dołączyła do wysiłków władz Korei Płd. i wydała tzw. „Czerwone Zawiadomienie”, faktyczny nakaz aresztowania Kwona.

Co jednak ciekawe, sam najbardziej zainteresowany zaprzecza, jakoby w ogóle się ukrywał.

Piszę kod w moim salonie (…). Tak, jak powiedziałem, nie staram się ukryć, chodzę na spacery i do centrów handlowych, nie ma możliwości, żeby żaden z [członków] CT (Crypto Twitter – przyp. autora) nie wpadł na mnie w ciągu ostatnich kilku tygodni

– napisał na Twitterze.

Teraz organy ścigania zaczęły jednak przejmować zasoby finansowe Kwona. Według doniesień m.in. Bloomberga, założyciel Terry zaczął przenosić fundusze powiązane z Luna Foundation Guard (LFG) z portfela na giełdy.

LFG to podmiot stworzony przez Terraform Labs w celu ochrony kursu upadłego algorytmicznego stablecoina, TerraUSD (UST). Fundusze te były rzekomo kontrolowane przez społeczność, bez kontroli ze strony Kwona lub innych pracowników firmy.

Raport CoinDesk Korea sugeruje jednak, że fundusze zostały przeniesione w dniach od 15 do 18 września z portfela na giełdy. Około 3300 BTC trafiło na KuCoin, a około 1950 na OKX. Środki w bitcoinie zostały przesłane w paru transakcjach.

Władze Korei Płd. wzywają Interpol, by schwytać Do Kwona. Ten im opowiada

OKX początkowo niechętnie współpracowało ze służbami w celu zamrożenia BTC, ale teraz wydaje się, że współdziała już z władzami Korei Południowej.

Prokuratura Okręgu Południowego w Seulu i Wspólny Zespół Śledczy ds. Zbrodni dot. Papierów Wartościowych podejrzewają, że fundusze są częścią programu prania pieniędzy. W chwili pisania tego tekstu Do Kwon pozostaje na wolności, a jego obecne miejsce pobytu jest nieznane.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności