za
Kurs bitcoina znów zaskakuje i przebija poziom 20 000 USD

Kurs bitcoina znów zaskakuje i przebija poziom 20 000 USD

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Kurs bitcoina przebił ponownie ATH z 2017 r. Kurs Cena znów znalazła się na poziomie ponad 20 000 USD.

Kurs bitcoina ponad 20 000 USD

Cena bitcoina znajduje się na poziomie ok. 20 200  USD. To więcej o 7% niż wczoraj i 4,4% niż 7 dni temu.

Jak przekłada się to na nastroje? Odbicie miało miejsce przy skrajnie negatywnym nastawieniu do BTC. Indeks strachu i chciwości pokazał 20, czyli ekstremalny strach. Było to przy cenie 19 221 USD. Dziś nastroje mogą być już o wiele lepsze, bowiem poziom 20 000 USD jest ważną psychologiczną barierą. To – jak wspomnieliśmy we wstępie – ATH z 2017 r.

Jak na tym tle wypada ether? Za 1 ETH należy zapłacić 1385 USD. To więcej o ok. 7% niż 24h temu i 1,9% więcej niż tydzień wcześniej.

Nastroje na rynku ETH są lepsze. Przy cenie 1335 USD indeks strachu i chciwości pokazywał 30, czyli strach. Przy obecnym odbiciu może znaleźć już ponownie na neutralnych pozycjach (nowe wyliczenia dot. tego wskaźnika poznamy za parę godzin).

Co dalej z rynkiem?

Jak odczytywać obecne obicie na rynku kryptowalut? Należy założyć, że nadal jesteśmy w bessie lub powoli przechodzimy w trend boczny. Oznaczałoby to wahania kursu, aż do czasu, gdy przebije on kluczowe wsparcia/ograniczenia i wybierze ostateczny kierunek.

Kurs bitcoina znów zaskakuje i przebija poziom 20 000 USD

Możemy założyć, że na nową hossę poczekamy do 2024 r., czyli do kolejnego halvingu, jaki zajdzie w sieci Bitcoin. Do tego w tym okresie mogą mieć miejsca kolejne zmiany w blockchainie Ethereum, które poprawią skalowalność łańcucha, co pomoże w adopcji projektu. Przedsmak tego, co może nas wtedy czekać, widzieliśmy w czasie ostatnich tygodni, gdy oczekiwaliśmy na wejście w życie the Merge, które sprawiło, że sieć przeszła na nowy algorytm emisji coinów – z proof-of-work na proof-of-stake.

Z zagrożeń na kolejne miesiące musimy pamiętać o polityce Fedu. Bank centralny USA co miesiąc podnosi stopy procentowe, co skutkuje spadkami na rynkach akcji, cyfrowych aktywów i większości walut. Powodem jest umacniający się dolar. Tyle że Rezerwa Federalna musi w pewnym momencie powrócić do polityki obniżania stóp. Oznaczało to będzie ponowne wzrosty.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.