Liczba bitomatów wciąż rośnie

Bitcoin Kantor Bitcoin

Bitomaty zyskują na popularności. Łączna liczba wszystkich BTM na całym świecie osiągnęła po raz pierwszy w historii tego rynku poziom […]

Bitomaty zyskują na popularności. Łączna liczba wszystkich BTM na całym świecie osiągnęła po raz pierwszy w historii tego rynku poziom ponad 5 000 sztuk. Informację potwierdzają dane CoinATMRadar z dn. 24 czerwca.

Według najnowszych statystyk, w około 90 krajach jest obecnie zamontowanych 5 006 samodzielnych BTM, za pomocą których użytkownicy kryptowalut mogą kupować lub sprzedawać Bitcoiny (BTC). Niektóre maszyny oferują jednocześnie obie usługi.

Bitomaty zyskują na popularności

Nadal okazuje się, że to USA są liderem rynku pod tym kątem. To tu przybywa najwięcej bitomatów w skali całego globu.

W czerwcu odnotowano łącznie 150 instalacji, czyli około 6 dziennie. General Bytes ostatnio wyprzedziło też Genesis Coin w roli producenta z największą liczbą zainstalowanych BTM.

Jak donoszą media, w 2019 r. rozwija się nie tylko „klasyczny” model BTM, ale także inne tego typu urządzenia, które ułatwiają zakup Bitcoinów. W tym roku choćby firma Coinstar wprowadziła na rynek funkcjonalność kupna Bitcoinów w ponad 2 200 lokalizacjach w całych USA.

To w USA zamontowano ponad połowę wszystkich BTM na świecie (to liczba ponad 3 tys. egz.). Na drugim miejscu jest Kanada z 680 bitomatami. Podium zamyka Austria z 264 sztukami. Niewiele mniej zamontowano w Wielkiej Brytanii – 244 egz. Polska znajduje się na 12. pozycji z „tylko” 40 bitomatami.

Na rynek wchodzą też nowi gracze. To ostatnie może być korzystne dla klientów. Rosnąca konkurencja na rynku BTM prawdopodobnie zmniejszy opłaty pobierane od użytkowników, które zazwyczaj są zauważalnie wyższe niż te, które pobierają giełdy.

Inne tzw. opcje osobiste kupowana cyfrowych walut, takie jak kupowanie kuponów, również zyskują na popularności wśród użytkowników, którzy chcą uniknąć uciążliwych wymogów dotyczących rejestrowania się na giełdach, a tym samym odsłaniania swojej tożsamości.

Problemy

Rynek spotyka na swojej drodze pewne problemy. Poszczególne kraje naciskają na walkę z anonimowością na rynku kryptowalut. Przykładowo w Kanadzie przedstawiciele organów ścigania w stolicy kraju twierdzą, że BTM są dziś wykorzystywane do prania pieniędzy. To znamienne, bowiem pierwszy w historii bitomat został zainstalowany właśnie w Vancouver w 2013 roku. W każdym razie bitomaty stają się stałą częścią naszego krajobrazu.

Prócz bitomatów, równie popularną metodą zakupu bitcoinów stają się kantory – zarówno te stacjonarne, jak i internetowe. Bezpieczny i szybki kantor bitcoin, dostępny online na naszej stronie, pozwoli Ci kupić bitcoiny, w dogodny dla Ciebie sposób.

Tagi
ATM Bitomaty bitomaty polska btm Kanada bitomaty kantor bitcoin liczba bitomatów USA bitomaty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.