Sirin Labs sprzedaje swoje smartfony w fizycznych sklepach

Blockchain

Firma Sirin Labs, producent jednego z pierwszych dostępnych na rynku blockchainowych smartfonów, rozpoczyna sprzedaż swoich urządzeń w kilku japońskich sieciach […]

Firma Sirin Labs, producent jednego z pierwszych dostępnych na rynku blockchainowych smartfonów, rozpoczyna sprzedaż swoich urządzeń w kilku japońskich sieciach handlowych. Firma pochwaliła się nowym kanałem sprzedażowym za pośrednictwem swojej listy mailingowej.

Od lipca flagowy smartfon firmy, Finney, będzie można nabyć w popularnych sklepach z elektroniką w całej Japonii. Umowę z Sirin Labs podpisały takie marki jak: Bic Camera, Yamada czy Rakutenbic & Amazonbic. To ważny krok w rozwoju projektu, bowiem dotąd telefon był dostępny do kupienia głównie przez internet. Dopiero w styczniu 2019 r. otwarto pierwszy fizyczny punkt handlowy startupu, który zlokalizowano w Londynie. Wejście na rynek japoński w ten sposób, Sirin Labs argumentuje rosnącym popytem na Finney.

„Japonia jest światowym liderem, jeśli chodzi o entuzjastów blockchaina i posiadaczy kryptowalut, więc było dla nas jasne, że to musi być pierwszy cel”

-mówi Zvika Landau, dyrektor generalny Sirin Labs.

Cacko za 999 dolarów

Finney kosztuje 999 USD, ale jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych telefonów dostępnych na rynku.

„Wielowarstwowy pakiet cyberbezpieczeństwa oferowany przez Finney to bardzo bezpieczny telefon z opartym na uczeniu maszynowym systemem zapobiegania włamaniom (IPS), który chroni przed atakami sieciowymi (…)”

– reklamuje swój produkt firma.

Warto dodać, że Finney to zarazem portfel na kryptowaluty. W praktyce stanowi on odrębne urządzenie, które tylko fizycznie jest połączone ze smartfonem.

Całość łączy jednak sklep na aplikacje (odpowiednik AppStore’a czy Google Play), w którym wewnętrzną walutą pozostaje token SRN. DApp Web 3.0 ma zintegrowaną usługą konwersji tokenów (TCS). Dzięki współpracy z Bancor możliwe jest w nim swobodne konwertowanie tokenów SRN użytkownika na dowolną kryptowalutę potrzebną do użycia w konkretnej transakcji w sklepie.

Jak podkreślają twórcy, urządzenia z serii Finney, „tworzą niezależną sieć blockchain”.

Problemy Sirin Labs

Ostatnio mówiło się jednak o pewnych – jak widać przejściowych – problemach Sirin Labs. Ponoć firma zwolniła część personelu. Sam smartfon nie był sprzedawany z taką intensywnością, jak pierwotnie planowano. Nowe miejsca, gdzie można dziś kupować Finney, mogą pomóc firmie wyjść z problemów.

Tagi
Blockchain Finney Japonia Sirin Labs smartfony srn telefony token srn tokeny

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.