Bitcoin

Rośnie liczba bitomatów

Nowe dane z Coinatmradar pokazują, że w maju nastąpił gwałtowny wzrost liczby instalacji bitcoinowych ATM (bitomatów) niemal na całym świecie. […]

Data publikacji: 11 czerwca 2019

bitbay

Nowe dane z Coinatmradar pokazują, że w maju nastąpił gwałtowny wzrost liczby instalacji bitcoinowych ATM (bitomatów) niemal na całym świecie. Porównanie liczby tego typu urządzeń zainstalowanych i usuniętych w ciągu miesiąca wykazuje wzrost aż o 228 sztuk.

Operatorzy zainstalowali 306 bitomatów w ciągu miesiąca, zwiększając liczbę takich maszyn z 4690 do 4898. Najwięcej takich urządzeń zamontowano w kwietniu 2018 r. – 256 egz.

Ten znaczny wzrost liczby instalacji ATM-ów w maju 2019 r. zbiega się tym samym z najlepszym pod kątem kursu miesiącem na rynku w tym roku.

Wsparcie ATM dla altcoinów

Według Coinatmradar, więcej urządzeń typu ATM oferuje już dziś wsparcie także dla innych kryptowalut niż miało to miejsce w poprzednich miesiącach. W comiesięcznym raporcie podsumowującym opublikowanym w czwartek (6 czerwca 2019 r.) platforma ujawniła, że ​​69,6% wszystkich maszyn obsługuje także inne tokeny oprócz BTC.

Ether (ETH) pozostaje najpopularniejszą w tej kategorii kryptowalutą zaraz po Bitcoinie. W czołówce widzimy też Litecoina i Bitcoin Cash. Ponad 150 maszyn dodało wsparcie dla ETH tylko w maju 2019 roku.

Dziś istnieje już blisko 5000 bitomatów rozmieszczonych w 77 krajach na całym świecie. Stany Zjednoczone nadal pozostają w tej kategorii liderem i to tam także zamontowano najwięcej urządzeń w maju.

Z kolei Wielka Brytania i Węgry zajęły kolejno drugie i trzecie miejsce w rankingu państw, gdzie zamontowano najwięcej ATM-ów w ostatnim miesiącu. Bahrajn może pochwalić się zaś swoim pierwszym „bitcoinowym bankomatem”.

Koniec wzrostów?

W związku z ciągłym rozwojem rynku na horyzoncie pojawiają się jednak problemy regulacyjne. Widać to np. w Kanadzie. Kraj jest drugim na świecie miejscem po Stanach Zjednoczonych, jeśli chodzi o montaż tych specjalistycznych maszyn. Teraz urzędnicy miejscy w Vancouver podobno chcą zakazać ich instalacji. Przedstawiciele organów ścigania w mieście twierdzą, że są one wykorzystywane do prania pieniędzy. To znamienne, bowiem pierwszy w historii bitomat został zainstalowany właśnie w Vancouver w 2013 roku.

W międzyczasie Coinstar ogłosiło w zeszłym miesiącu, że planuje rozszerzyć swoją działalność o ponad 2200 lokalizacji w USA.

Zbliżony, równie wygodne metody na zakup bitcoinów oferują także internetowe kantory kryptowalut. Kantor bitcoin dostępny online na naszej stronie, to szybki i bezpieczny sposób na zakupienie BTC.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion