Kantor Bitcoin

Kantor bitcoin na portalu Bitcoin.pl to bezpieczny i łatwy sposób na zakup BTC. Umożliwia błyskawiczny zakup bez zbędnych formalności. W ramach pojedynczej transakcji, możesz bez rejestracji kupić bitcoiny o wartości do 1000 PLN. Wystarczy skorzystać z szybkich płatności BLIK i podać swój adres email.

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest bitcoin?

Bitcoin to międzynarodowa waluta, której wartość ustalana jest wyłącznie poprzez mechanizmy rynkowe, takie jak popyt i podaż. W konsekwencji Bitcoin, często nazywany jest złotem internetu – m.in. przez ograniczoną podaż, jak w przypadku złotego kruszcu, co czyni go również odpornym na inflację. Innowacja Bitcoina polega też na decentralizacji, dzięki czemu bitcoiny przesyłane są bezpośrednio od osoby do osoby (sieć p2p). Czyni go to osiągalnym i dostępnym dla wszystkich w zasięgu internetu lub sieci komórkowej. Każdy użytkownik BTC może błyskawicznie przesyłać swoje bitcoiny między dwoma dowolnymi miejscami na ziemi, bez pośredników i biurokracji.

Czy bitcoin jest legalny?

Obecnie w Polsce nie istnieją żadne zakazy co do posiadania czy korzystania z bitcoinów i innych kryptowalut. Jedynym dokumentem bezpośrednio odnoszącym się do kryptowalut jest Ustawa z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (tekst jedn. Dz. U. 2018 poz. 723).

Dlaczego zakupienie bitcoinów poprzez kantor bitcoin to dobre rozwiązanie?

Zgodnie z ideą zdecentralizowanych technologii, Ty powinieneś być jedynym właścicielem swoich cyfrowych aktywów – kantor bitcoin Ci to umożliwia. Po zakupie, bitcoiny trafiają bezpośrednio na wskazany przez Ciebie adres portfela. Oczywiście zalecamy wybrać portfel, w którym to Ty jesteś wyłącznym właścicielem klucza prywatnego. Polecamy portfel Guarda.co.

Jak szybko otrzymam bitcoiny zakupione w kantorze?

Po odnotowaniu przez nas płatności, od razu wysyłamy zakupione bitcoiny, na podany przez Ciebie adres. Reszta zależy od prędkości transakcji samego bitcoina. Oczekiwanie na transakcję w sieci bitcoin nie zajmuje zwykle dłużej niż 10-30 minut. W skrajnych przypadkach, gdy sieć jest przeciążona, czas potrzebny do zaksięgowania BTC na Twoim portfelu, może się nieznacznie wydłużyć.

Czy kantor bitcoin jest bezpieczny?

Dokładamy wszelkich starań aby świadczone przez nas usługi spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa. System transakcyjny został zaprojektowany nie tylko z myślą o komforcie użytkownika ale i jego bezpieczeństwie. Wszystkie połączenia między Tobą a serwerem są szyfrowane. Spółka zarządzająca kantorem, posiada status Małej Instytucji Płatniczej wydawanej przez Komisję Nadzoru Finansowego. Kantor Bitcoin działa wspólnie z regulatorem w oparciu o polskie prawo.

Jak mogę skontaktować się w przypadku dodatkowych pytań?

Zapraszamy do kontaktu pod adresem: [email protected]