Spis treści

Twórca kryptowalutowej piramidy zatrzymany w Rosji

Policja w Rosji aresztowała rzekomego twórcę kryptowalutowej piramidy z Kazachstanu. Był on poszukiwany na mocy nakazu wydanego przez rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oficjalnie opublikowanego dnia 28 maja. Według medialnych doniesień, oszust zbiegł z Kazachstanu na początku 2019 r. i od tego czasu był poszukiwany przez Interpol. Zarejestrowano co najmniej 300 przypadków oszustw rzekomo związanych z działaniami tej piramidy.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/tworca-kryptowalutowej-piramidy-zatrzymany-w-rosji/

Bitcoin reaguje na wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Wybory do Parlamentu Europejskiego pokazują, że partie eurosceptyczne rosną w siłę. W momencie ogłaszania pierwszych danych dotyczących wyników wyborów kurs BTC zaczął rosnąć. Czy to oznacza, że kryptowaluta ponownie zyskuje na zawirowaniach politycznych? Wiele na to wskazuje. W końcu Bitcoin zyskiwał już w czasie tzw. kryzysu cypryjskiego wiosną 2013 r. Sytuacja powtórzyła się w czasie referendum ws. Brexitu czy wyborów prezydenckich w USA, kiedy walkę o White House wygrał Donald Trump. Ponadto Bitcoin wyraźnie zdobywa sympatię w krajach, które są zagrożone sankcjami gospodarczymi ze strony USA czy których waluty są niszczone przez hiperinflację, np. w Wenezueli.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/bitcoin-reaguje-na-wyniki-wyborow-do-parlamentu-europejskiego/

Czy czeka nas FOMO na BTC?

Thomas Lee, prognozuje, co będzie miało miejsce, gdy kurs kryptowaluty przebije psychologiczny poziom 10 tysięcy dolarów. Główny analityk funduszu Fundstrat nie ma wątpliwości, że gdy tylko kurs BTC dotrze do wspomnianego poziomu i go przebije, na rynku pojawi się FOMO, czyli uczucie strachu, że „pociąg odjeżdża”, a my musimy do niego wsiąść. Innymi słowy, inwestorzy uznają, że hossa się rozpędza i trzeba szybko kupić (lub dokupić) bitcoina.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/czy-czeka-nas-fomo-na-btc/

John McAfee stworzy własną kryptowalutę

Ekscentryk pozazdrościł samemu Satoshi’emu Nakamoto i postanowił stworzyć własną kryptowalutę. Freedom Coin ma zadebiutować na rynku jesienią 2019 roku. McAfee pytany o specyfikę jego projektu odpowiedział: – nie, nie jest wydobywany. Nie, nie robimy ICO. Nie, nie szukamy inwestorów. Nie, nie będziemy notowani na giełdzie. Nie, nie podamy więcej informacji przed wydaniem white paper. Tak, to jest prawdziwe…. Również, nie będzie żadnych airdropów.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://cryptoprofit.pl/john-mcafee-stworzy-wlasna-kryptowalute/

Jihan Chu tłumaczy, dlaczego BTC będzie kosztował 30 000 USD

Cena Bitcoina osiągnie poziom 30 000 USD i to do końca 2019 roku, uważa współzałożyciel Kenetic Capital. Zakłada on między innymi, że wraz z popularnością kryptowalut JP Morgan czy Facebooka ludzie mocniej zainteresują się Bitcoinem. Chu wspomina również kwestię zbliżającego się podziału nagród oraz kryptowalut jako alternatywie dla IPO.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/jihan-chu-tlumaczy-dlaczego-btc-bedzie-kosztowal-30-000-usd/

 

Tagi
bitcoin news Blockchain codzienne wiadomości codzienne wiadomości z rynku kryptowalut crypto newsy kryptowaluty Kryptowaluty wiadomości newsy kryptowaluty wiadomości wiadomości bitcoin

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.