malta blockchain summit

Malta A.I. & Blockchain Summit – relacja z wydarzenia

Mimo, że kryptowaluty i zdecentralizowane technologie głównie kojarzone są z działaniami online, zdarzają się również okazje do spotkania branżowych liderów i ekspertów twarzą w twarz. Jedną z idealnych ku temu możliwości, była majowa edycja Malta A.I. & Blockchain Summit, na której pojawiło się 5500 praktyków zdecentralizowanych technologii z różnych stron świata. Z pewnością był to event, który ma znaczenie dla przyszłości branży.

Tegoroczna wiosna pobudziła do wzrostów nie tylko naturę ale i cały rynek kryptowalut. Maltańskie słońce rozgrzewało uczestników przez wszystkie dni wydarzenia, sprzyjając rozmowom biznesowym i rozkwitowi nowych współprac. Fascynujące przemowy, takich branżowych ikon jak Brock Pierce, Ben Goertzel, Larry Sanger, Patrick Chang czy Noel Sharkey (i wielu, wielu innych!), wzbogaciły każdego uważnego słuchacza o nowe wnioski na temat rynku. Goście obecni na sala konferencyjnej nie mieli czasu, by ochłonąć od nadmiaru wrażeń, gdyż mówcy nieustannie emocjonowali kolejnymi insiderskimi spostrzeżeniami. Twórcy wydarzenia dobrali prelekcje, panele dyskusyjne oraz warsztaty w taki sposób, by zadowolić każdego głodnego wiedzy krypto-entuzjastę. 

Sam twórca Malta A.I. & Blockchain Summit oraz CEO SiGMA Group, Eman Pulis, tak komentuje całe wydarzenie:

“Rezultaty były zdumiewające. Wciąż jesteśmy o krok do przodu, pomagając rządowi ściągnąć wszystkie te wielkie umysły na Maltę. Wspierając technologiczny ekosystem, tym samym napędzamy Maltańską ekonomię. Wiele inicjatyw z obszaru A.I. oraz Blockchaina przeniosło swoje działania operacyjne na Maltę. Czy może być lepsza możliwość, niż szczyt taki jak ten, by zebrać wszystkich razem? Myślę, że bezpiecznie mogę oszacować, że jak dotąd, w tym roku, jest to największy show z tej kategorii na świecie.”

Kluczowe wydarzenia Malta A.I. & Blockchain Summit

Pitch Start-up’ów z branży A.I.

Pynk.io, pierwsza na świecie platforma inwestycyjna napędzana przez społeczność, zwyciężyła A.I. Startup Pitch, wygrywając tym samym wsparcie od wiodących w tym sektorze przedsięwzięć.

Zwycięzcy A.I. & Blockchain Awards

Social Impact Group 2019 (największy wpływ na społeczność roku) – Solarcoin;

IoT of the year 2019 (IoT roku) – Navigato;

Blockchain & A.I. for Art Award 2019 (Dzieło Blockchain & A.I. roku) ArtSquare.io;

Adoption Ambassador of the year 2019 (Ambasador adaptacji roku) Europechain.

Blockchain and A.I. Influencer of the year 2019 (Influencer roku) – Bitcoin.com;

Media of the year 2019 (Media roku) – Crypto Briefing;

Marketing Campaign of the year 2019 (Najlepsza kampania marketingowa roku) – G8C – GanaEight Coin

Disrupter of the year 2019 (Największa rewolucja roku) – Holochain.

Na uwagę zasługuje fakt, że podczas gali udało się zebrać kwotę 18 800 EUR dla organizacji charytatywnych. Udało się to za sprawą licytacji, w których udział brali m.in.: Brock Pierce, Andy Jones, HE. Khurram Shroff, Evan Luthra oraz Don Jayamaha.

Starcie Blockchainów 

15 blockchainowych projektów rywalizowało o 100 000 EUR podczas “Blockchain Battle”. Zwycięzcą okazała się firma Gojoy.com.

Roger Ver vs Tone Vays

Roger Ver podjął wyzwanie, mierząc się z Tone Vays’em w widowiskowym starciu na argumenty – Bitcoin vs Bitcoin Cash.

Kilka wartych zapamiętania cytatów z tej konferencji

Bobby Lee – CEO, BTCC

“Naprawdę uważam, że Bitcoin zostanie tu na stałe, więc trzymajcie swoje Bitcoiny, ponieważ będziecie bardzo kuszeni możliwością sprzedaży, gdy ich wartość osiągnie milion dolarów.” 

Larry Sanger – Współzałożyciel Wikipedii

“Jednym z głównych powodów dlaczego blockchain zyskuje na popularności, jest to, że daje nam możliwość odzyskania kontroli nad danymi oraz naszymi relacjami. Powinniśmy być właścicielami naszych własnych danych.”

Ben Goertzel – CEO, SingularityNet

“W ciągu najbliższych 20 do 40 lat, jest całkiem jasne, że wszystkie prace i usługi wykonywane przez człowieka odejdą w niepamięć, gdyż zostaną zastąpione przez AI oraz roboty. Po drodze, kilka rzeczy może się skomplikować, lecz jest to część, w której blockchain i smart kontrakty mogą pomóc w tworzeniu nowego systemu wymiany wartości ekonomicznych oraz wymiany pracy pomiędzy ludźmi.” 

Tone Vays – Analityk Bitcoin/Blockchain

“Fakt, że nie używałem jeszcze lightning network pokazuje, że nie jest ona absolutnie konieczna. Gdyby przez sieć BCH przechodziło tyle samo transakcji co przez BTC, ich prowizje byłyby większe!”

Silvio Schembri, Młodszy Minister Usług Finansowych, Cyfrowej Ekonomii i Innowacji na Malcie

“Różnorodny zasób talentów jest istotny w napędzaniu naszego kraju do czołówki innowacji i technologii – Malta udowadnia raz za razem, że wielkość nie ma znaczenia.”

Hon. Joseph Muscat, Premier Malty

“Musimy czuwać, by mieć pewność, że inne kraje przygarną tę technologię.”

joseph muscat

Podsumowanie – czy było warto? 

Jak na koniec każdego wydarzenia, tak i tutaj nasuwa się pytanie “czy było warto przeżyć to wszystko?”. Zdaniem naszej redakcji oraz większości gości, z którymi mieliśmy okazję porozmawiać – zdecydowanie TAK! Już planujemy wyjazd na kolejną edycję, która odbędzie się w listopadzie i zachęcamy do tego wszystkich czytelników.

Na koniec, warto również wspomnieć dla kogo jest to wydarzenie. Ludzie szukający ciekawych projektów i ekspertów, wnikliwie prześwietlających rynek blockchain, na pewno będą mieli z kim porozmawiać i wymienić poglądy. Inwestorzy szukający sposobności do ulokowania kapitału oraz osoby/projekty szukające inwestorów – jest duże prawdopodobieństwo, że wpadniecie na siebie podczas trwającego niemal całą dobę networkingu odbywającego się na przestrzeni całego wydarzenia. Projekty poszukujące nowych współprac i odpowiedzi na stojące przed nimi wyzwania, z dużym prawdopodobieństwem znajdą odpowiednich ludzi i zasoby, które dopełnią ich działalność. Osoby ceniące sobie spędzanie czasu wraz z innymi entuzjastami kryptowalut i blockchaina, w akompaniamencie malowniczych widoków tej pięknej wyspy, również wrócą z tego wydarzenia zadowolone.

Znacznie ciężej, będzie jednak zebrać społeczność do swojego projektu bezpośrednio podczas wydarzenia, zważywszy na fakt, że na szczycie pojawiają się głównie osoby z branży, a nie końcowi użytkownicy. Walory tego wydarzenia trudno będzie docenić także osobom, które nie przepadają za networkingiem. Oczywiście możesz pojechać wyłącznie by posłuchać prelekcji, jednakże równie dobrze można zadowolić się relacjami, których w internecie jest pod dostatkiem. Z naszych doświadczeń wynika, że główną motywacją do przyjazdu na Maltę, dla większości była chęć poszerzenia sieci kontaktów o nowe, wartościowe znajomości. Sposobności na to, na  przestrzeni całego wydarzenia, z pewnością nie brakowało.

Kolejna edycja Malta A.I. & Blockchain Summit odbędzie się już 7-8 listopada. My będziemy tam na pewno. Mamy nadzieję, że będzie to również okazja do spotkania z czytelnikami Bitcoin.pl i polską społecznością. Do zobaczenia! 🙂

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
ai Blockchain event konferencja Malta malta a.i. & blockchain summit malta blockchain malta blockchain summit malta blockchain summit 2019 wydarzenie

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.