Tether skorzysta z możliwości Lightning Network

Blockchain

Jedna z głównych giełd kryptowalut, Bitfinex, zamierza uruchomić wsparcie Lightning Network (LN) dla stablecoina Tether obsługiwanego przez siostrzaną firmę Tether. […]

Jedna z głównych giełd kryptowalut, Bitfinex, zamierza uruchomić wsparcie Lightning Network (LN) dla stablecoina Tether obsługiwanego przez siostrzaną firmę Tether. O fakcie poinformował portal The Block dn. 31 maja.

Według doniesień, główny technolog Bitfinex, Paolo Ardoino, powiedział The Block, że firma planuje uruchomić LN dla Tethera jeszcze w tym roku. Aby osiągnąć ten cel, firma podobno dołączyła do projektu RGB.

RGB

Według repozytorium na GitHub, projekt RGB jest „całkowicie darmową, otwartą, niekomercyjną i zorientowaną na społeczność inicjatywą, promowaną przez sieć BHB i mającą na celu opracowanie standardów i najlepszych praktyk w zakresie emisji, przesyłania i przechowywania [kryptowalut]”. The Block cytował też Ardoino, który komentując rozwój projektu, stwierdził, że jest to „jedna z najfajniejszych rzeczy”, w której firma uczestniczyła do tej pory.

Dyrektor ds. technicznych firmy zauważył, że Bitfinex chce przyczynić się tym samym do rozwoju LN. Post opublikowany przez Tether w kwietniu 2017 roku pokazuje, że firma już wtedy miała takie plany dot. ich stablecoina.

Kontrowersje

Jak donoszą od pewnego momentu media, wokół Tethera jest jednak wiele kontrowersji. Może stąd działania związane z LN, by lekko załagodzić sytuację. Jakiś czas temu okazało, że spółka wcale nie ma 100% pokrycia na emisję stablecoina. Do tego niedawno pojawiły się sugestie, że Bitfinex pokrył środkami ze stablecoina własne straty finansowe.

Jednocześnie Tether ogłosił, że współpracuje teraz też z firmą macierzystą EOS Block.one, aby przygotować emisję swojego stablecoina na blockchainie EOS.

Lightning Network

Lightning Network powstało w celu rozwiązania wszelkich problemów związanych ze skalowalnością Bitcoina. Obecnie nadal jest w fazie rozwoju i eksperymentu, ale już udowodniło, że może sprawnie działać.

Korzystanie z Lightning Network zwiększyło się dzięki wsparciu różnych kampanii prowadzonych przez społeczność entuzjastów Bitcoin. Jedna z najpopularniejszych obecnie, Lightning Torch, z czasem gromadzi więcej użytkowników zainteresowanych tą technologią. Ponadto rosnąca liczba nowych portfeli ze wsparciem dla Lightning Network pozwoliła użytkownikom poznać z pierwszej ręki tego typu technologię.

Tagi
bitcoin Bitfinex Lightning Network Tether

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.