Bitcoin w mediach

Jihan Chu tłumaczy, dlaczego BTC będzie kosztował 30 000 USD

Cena Bitcoina osiągnie poziom 30 000 USD i to do końca 2019 roku, uważa współzałożyciel Kenetic Capital, Jihan Chu. W […]

Data publikacji: 28 maja 2019

bitbay

Cena Bitcoina osiągnie poziom 30 000 USD i to do końca 2019 roku, uważa współzałożyciel Kenetic Capital, Jihan Chu. W wywiadzie dla Bloomberga wskazuje on trzy czynniki prowzrostowe.

Jihan Chu uważa, że dekadę pod powstaniu Bitcoina ludzie dostrzegają znaczenie kryptowalut. Dlaczego jednak BTC ma potroić swoją wartość do końca roku?

Facebook i JP Morgan

Chu mówi, że dalszą hossę zagwarantują nam duże firmy. Facebook ma mieć „Globalcoina”, swoją kryptowalutę. JP Morgan ujawnił z kolei, że pracuje nad JPMCoinem.

Szef Kenetic Capital uważa, że to sygnały wchodzenia blockchania do głównego nurtu. Zapewne zakłada, że wraz z popularnością kryptowalut JP Morgan czy Facebooka ludzie mocniej zainteresują się Bitcoinem.

Alternatywa dla IPO

Chu poruszył także nową teorię. Uważa on, że inwestorzy mogliby zwrócić się w kierunku kryptowalut po rozczarowujących IPO, które miały miejsce na rynku technologii. Zadaje pytanie, czy inwestorzy szukają już dziś nowych źródeł finansowania.

„Z powodu rozczarowania [związanego z] IPO Ubera i Lyfta na rynku, ludzie szukają innego rodzaju inwestycji, które mogą być dostępne dla wszystkich”

– uważa.

Zbliża się podział nagrody

To chyba najbardziej przekonywujący argument ze wszystkich przez niego podanych. W maju 2020 r. nagroda za wydobycie bloku w bitcoinowym blockchainie zostanie zmniejszona o połowę. Z reguły to wydarzenie napędzało wzrosty. Nie tylko w przypadku BTC, ale też Litecoina.

„Wreszcie zmniejsza się o połowę [podaż nowych] Bitcoinów (…). Połączenie tych trzech czynników doprowadzi nas do 30 000 USD”

– podsumował.

ETF?

Jest jeszcze jeden element. Nadal istnieje wiele spekulacji na temat tego, czy i kiedy ostatecznie doczekamy się bitcoinowego ETF. Wielu twierdzi, że spowoduje to wzrost ceny Bitcoinów. Chu nie jest optymistą w tej kwestii:

„Szczerze mówiąc, nie czekam z zapartym tchem na ETF (…)”.

Dobre perspektywy cenowe widzi gdzie indziej:

„Szczerze mówiąc, będziemy mieli do czynienia z dużą trakcją, znacznym wzrostem wolumenu, ze strony podmiotów takich jak Fidelity, które oferują teraz opiekę instytucjonalną (…). Samsung wprowadza teraz portfel na kryptowaluty [w nowych telefonach]. Wszystkie te czynniki będą napędzać adopcję bez względu na to, czy ETF przyjdzie jutro.”

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.