fbpx

Bitcoin w mediach

Bank of China opublikował infografikę dot. Bitcoina

Bank of China, jeden z czterech największych banków w Państwie Środka, opublikował na swojej stronie internetowej infografikę ilustrującą, czym jest […]

bitbay

Bank of China, jeden z czterech największych banków w Państwie Środka, opublikował na swojej stronie internetowej infografikę ilustrującą, czym jest Bitcoin (BTC), jak działa i dlaczego jest coś warty. Można ją znaleźć pod tym linkiem.

Infografika ilustruje też historię Bitcoina (naszą wersję przeczytacie tutaj), począwszy od publikacji jego białej księgi w 2008 r., przez wydobycie pierwszych 50 BTC w 2009 r., anegdotę wydania 10 000 BTC na pizzę w 2010 r., inne ważne kamienie milowe dla kryptowaluty, kończąc na ogłoszeniu planów Facebooka dot. LibraCoin.

Reakcja społeczności na pomysł Bank of China

„Wczoraj Bank of China opublikował artykuł o Bitcoinach. Wyjaśnili, jak działa BTC, dlaczego cena rośnie, i dlaczego jest cenny. Nigdy nie myślałem, że to zobaczę”

skomentował wydarzenie CSO Blockstream, Samson Mow.

Dlaczego Bitcoin rośnie?

Kolejna część infografiki poświęcona jest wyjaśnieniu, dlaczego wartość Bitcoina długoterminowo rośnie. W tym punkcie przytoczono takie czynniki jak: ograniczona podaż kryptowaluty, rosnąca trudność w jej wydobyciu; ponadto zauważono, że BTC jest coraz częściej używany jako środek wymiany i postrzegany jako antyinflacyjna bezpieczna przystań.

itcoin chiny bank of chinaStanowisko Bank of China jest właściwie zgodne z poglądami ogółu społeczności kryptowalut. Niedawno w podobny sposób wypowiedział się np. współzałożyciel Morgan Creek Digital Assets, Anthony Pompliano, który powiedział, że działania Europejskiego Banku Centralnego zapewnią „paliwo rakietowe” dla Bitcoina.

Ponadto infografika wspomina również o niesławnym upadku Mt. Goxa i ostrzega inwestorów przed ryzykiem związanym ze spekulacją i grą na giełdach kryptowalut.

Zgodnie z tym informacjami Bank of China, głównym przypadkiem użycia Bitcoina na rynku są rozliczenia międzynarodowe, ponieważ opłaty w jego sieci są niskie w porównaniu z tymi z innych systemów płatniczych. Ponadto wskazano, że bitcoinowe „przelewy” są szybsze.

Jak poinformowały media, prezes chińskiego giganta technologicznego Huawei uważa, że ​​Chiny mogą konkurować z Facebookiem na rynku cyfrowych walut, wydając własną e-walutę.

Na początku tego miesiąca chińskie media doniosły też, że chiński bank centralny, Ludowy Bank Chin, myśli o emisji swojej cyfrowej waluty.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.