Ethereum przestało być altcoinem – uważają eksperci

Bitcoin w mediach Świat

Instytucjonalna giełda kryptowalut San Francisco Open Exchange (SFOX) zasugerowała, że token Ethereum (ETH) nie powinien być już określany mianem altcoina. […]

Instytucjonalna giełda kryptowalut San Francisco Open Exchange (SFOX) zasugerowała, że token Ethereum (ETH) nie powinien być już określany mianem altcoina. O wnioskach ekspertów giełdy czytamy w jej najnowszym raporcie rynkowym opublikowanym 24 lipca.

Ethereum to nie altcoin

W swoim tekście eksperci SFOX zasugerowali, że „nie można już dokładne klasyfikować Ethereum jako altcoina”. Powodem, dla którego giełda sugeruje to, że ETH nie może pasować do kategorii „altcoin”, jest to, że obecna korelacja kursu BTC z Etherem jest znacznie wyższa niż jego korelacja z kursami innych altcoinów. Dalej czytamy:

„Może to wspierać ideę, że Ethereum [jest postrzegane] jako blockchain, który jest powszechnie uznawany za atut [i działający] na własnych warunkach, podobnie jak Bitcoin. Jeśli ten trend się utrzyma, klasyfikowanie Ethereum jako „altcoina” na równi z innymi kryptowalutami, które nie są Bitcoinem, może stać się niewłaściwe.”

ethereumPost zawiera również dane ilustrujące korelację między różnymi zasobami. W tej części autorzy twierdzą, że korelacja Ethera z BTC na 30 dni przed 22 lipca wynosiła 0,788. Korelacje kursów innych altcoinów z Bitcoinem wynosiły: Bitcoin Cash (BCH) – 0,638, Litecoin (LTC) – 0,577, Bitcoin Satoshi Vision (BSV) – 0,619, Ethereum Classic (ETC) – 0,602.

LibraCoin a rynek kryptowalut

Raport wskazuje również na to, że niedawne kontrowersje wokół kryptowaluty Facebooka LibraCoin najwyraźniej zwiększyły zmienność i dominację Bitcoina na rynku. Wskazuje się ponadto, że dominacja Bitcoina na rynku kryptowalut wzrosła z około 50% w marcu do 65%.

LibraCoin wzbudził na rynku wielkie kontrowersje. Do tego stopnia, że w środowisku amerykańskich polityków pojawiły się nawet pomysły dot. zakazu kryptowalut. Sugerował to np. kongresmen Brad Sherman. Także prezydent Donald Trump dodał, że nie jest fanem kryptowalut:

„Nie jestem fanem Bitcoinów i innych kryptowalut, które nie są pieniędzmi i których wartość jest bardzo niestabilna, są one są praktycznie puste. Nieuregulowane aktywa kryptograficzne mogą ułatwiać zachowania niezgodne z prawem, w tym handel narkotykami i inne nielegalne działania.”

Samo Ethereum mogłoby nawet zyskać na ewentualnych problemach BTC. Zwłaszcza, jeśli przy okazji kolejnej hossy powtórzy się problem z zapchaniem sieci…

Tagi
ethereum altcoin ethereum bitcoin ethereum kurs ethereum to nie altcoin ethereum token

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.