za
Na jakie gry Play-to-Earn NFT warto zwrócić uwagę w 2022 roku?

Axie Infinity pozyska 150 mln USD w rundzie finansowania prowadzonej przez Andreessen Horowitz

2021-10-06
Kryptowaluty
Binance Launchpool

Popularna gra online oparta na NFT, Axie Infinity, pozyska około 150 milionów dolarów w rundzie finansowania serii B. Jej wycena wyniesie niemal 3 miliardy dolarów.

Andreessen Horowitz zainwestuje w Axie Infinity

Według ostatniego raportu, który powołuje się na dwa niezidentyfikowane źródła, runda finansowania będzie prowadzona przez popularną amerykańską firmę venture capital – Andreessen Horowitz.

Axie Infinity to gra, która wykorzystuje NFT do nagradzania swoich graczy. Nowe finansowanie ma miejsce po ogromnym wzroście sprzedaży na platformie. Blockchainowa gra przyciągnęła w ostatnich miesiącach wiele uwagi, a token Axie Infinity Shards (AXS) osiąga coraz wyższe szczyty.

Zgodnie z raportem, Axie Infinity jest na dobrej drodze do wygenerowania około 1 miliarda dolarów przychodu z transakcji w grze do końca roku. Jej twórcy – Sky Mavis, zachowają 17% tej kwoty.

Ratowanie bezrobotnych w czasie pandemii

Uruchomiona w 2018 roku gra Axie Infinity sukcesywnie zdobywała sporą popularność wśród graczy. Prawdziwy boom miał jednak miejsce, gdy NFT i Play To Earn stały się gorącymi sektorami branży kryptowalut.

Axie Infinity jest popularna zwłaszcza na Filipinach, w Wenezueli, Brazylii i Wietnamie. W krajach tych uratowała bowiem tysiące ludzi przed ogromnym bezrobociem spowodowanym pandemią koronawirusa.

Axie Infinity stała się tak popularna na Filipinach, że wiele osób zrezygnowało z pracy, aby skupić się na grze w pełnym wymiarze godzin. To skłoniło rząd tego kraju do wprowadzenia podatków dla graczy.

axs

Hodlerzy AXS osiągają ATH

W samym wrześniu, gra zebrała około 64 934 ETH przychodu. Taka ilość monet jest w tym momencie warta ok. 221 mln USD. Liczba ta jest jednak niższa niż 342 miliony dolarów odnotowane w sierpniu. Gracze zarabiają bowiem mniej niż miesiąc temu.

Pomimo stosunkowo niższego poziomu w porównaniu do poprzednich miesięcy, przychody Axie Infinity za wrzesień oznaczają znaczny wzrost w ujęciu rocznym. Również natywny token – AXS – oraz liczba aktywnych hodlerów osiągnęła nowy rekord wszech czasów.

Co więcej, tylko w poniedziałek token AXS zyskał ponad 40%. Gra play-to-earn ogłosiła bowiem, że rozda wczesnym użytkownikom airdrop o wartości 60 milionów dolarów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 668,45 USD3,62%
Ethereum logo
EthereumETH
3146,68 USD2,25%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,05%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
578,54 USD0,57%
Solana logo
SolanaSOL
179,93 USD6,09%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,12%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3145,77 USD2,24%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,94%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,51 USD2,70%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,64%