2000 USD miesięcznie grając w kryptowalutowe gry? Tyle zarabia pewien Filipińczyk

Blockchain

W sieci pojawił się artykuł dotyczący 31-latka z Filipin, który porzucił pracę przy sprzedaży paszy ryżowej hodowcom drobiu na rzecz […]

W sieci pojawił się artykuł dotyczący 31-latka z Filipin, który porzucił pracę przy sprzedaży paszy ryżowej hodowcom drobiu na rzecz blockchainowej gry dostępnej na smartfona. Według wywiadu, 31-latek gra tylko godzinę dziennie, a zarabia około 2000 dolarów miesięcznie – około dwa razy tyle, ile zarabiał sprzedając ryż.

Artykuł przedstawia historię młodego człowieka, który z trudem wiązał koniec z końcem, próbując jednocześnie opiekować się swoją 82-letnią babcią. Pewnego razu odkrył jednak grę opartą na blockchainie – Axie Infinity. Gracze mogą w niej zarabiać tokeny, a następnie wymieniać je na waluty fiat.

Według artykułu, Filipińczyk jest tylko jedną z wielu osób w południowej Azji, które zaczęły grać w blockchainowe gry, aby zarabiać na życie.

Co to jest „Axie Infinity”?

Axie Infinity jest bitewną grą wideo, która pozwala graczom zbierać, hodować oraz walczyć z istotami znanymi jako „axies”. Stworzenia te są cyfrowymi NFT, które gracze mogą kupować, sprzedawać i handlować nimi. Do czerwca 2021 roku sprzedaż tych NFT przekroczyła poziom 42 milionów dolarów.

W ciągu ostatniego roku, Axie przyciągnęło ponad milion użytkowników. Wielu z nich zainteresowało się tematem po to, aby zarabiać pieniądze. Chociaż koszt wejścia do tej gry jest dość wysoki, zaczyna się bowiem od kilkuset dolarów w ETH, w sieci można znaleźć historie osób, które znalazły w niej sposób na życie.

Masowy napływ użytkowników miał również inny efekt – przyczynił się do eksplozji cen jej natywnego tokena.

Cena Axie diametralnie skoczyła w ostatnich miesiącach

W ciągu zaledwie ostatnich 3 miesięcy, cena tokena Axie Infinity wzrosła o 1750%. Jeszcze bardziej niesamowite jest to, że w trzy kwartały token ten przebył drogę od najniższego poziomu 0,12 USD do ATH wynoszącego ponad 83 USD. Oznacza to wzrost o ponad 60 000%.

Przyczyną wzrostu jest napływ ogromnej liczby nowych graczy. Dlaczego jednak gra stała się tak popularna? Pozwala bowiem zarabiać pieniądze. Pieniądze, które pozwalają utrzymać się osobom z krajów o niskich dochodach, takich jak właśnie Filipiny.

Tagi
Axie Infinity Blockchain Filipiny gry Play-To-Earn

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.