za
Państwowe Muzeum Ermitażu

Państwowe Muzeum Ermitażu stworzyło kolekcję NFT dzieł legendarnych twórców. Do kupienia m.in. działo Leonarda Da Vinci

2021-09-01
Blockchain
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

W stworzonej przez Państwowe Muzeum Ermitażu kolekcji NFT – znajdą się m.in. prace Leonarda Da Vinci czy Vincenta Van Gogha. Co więcej, Binance zapowiedziało, że zaoferuje na swoim rynku tokenów kolekcję premium dotyczącą właśnie dzieł z tego muzeum.

Państwowe Muzeum Ermitażu otwiera się na NFT

Kolekcja NFT została zatytułowana “Your token is kept in the hermitage” i zawiera 5 cyfrowych reprodukcji dzieł sztuki legendarnych artystów.

Chodzi konkretnie o takie prace jak:

„Judyta” Giorgione,
„Bzu” Vincenta Van Gogha,
„Kompozycja VI” Wassily’ego Kandinsky’ego,
„Róg ogrodu w Montgeron” Claude’a Moneta,
„Madonna z Dzieciątkiem” Leonarda Da Vinci.

Państwowe Muzeum Ermitażu

Zgodnie z zapowiedzią, muzeum zachowa jedną wirtualną kopię każdego dzieła, podczas gdy drugi egzemplarz trafia na aukcję na rynku Binance. Każda z licytacji – zgodnie z założeniami – miała zacząć się od ceny początkowej na poziomie 10 000 USD.

Pięciu zwycięzcom aukcji zostanie również sprezentowane ekskluzywne wideo, na którym dyrektor generalny muzeum poświadcza wiarygodność ich kopii. Na nagraniu ma zostać uchwycony moment podpisania certyfikatów autentyczności i zostanie podane dokładny czas złożenia każdego podpisu.

Aukcja dzieł z kolekcji zaczęła się wczoraj, 31 sierpnia i potrwa tydzień.

NFT

NFT, czyli niewymienialne tokeny, to w praktyce cyfrowe, oparte na technologii blockchain, certyfikaty prawa własności do danego dobra, w tym przypadku dzieła sztuki. Decyzja muzeum o wprowadzeniu na rynek ich własnych NFT powinna być uznana za rozsądną, biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie tokenami.

Blisko równy rok temu hitem okazało się cyfrowe dzieło sztuki zainspirowane wahaniami ceny bitcoina (BTC). Zostało sprzedane za ponad 100 000 USD. Pisaliśmy o tym tutaj. Od tego czasu z NFT skorzystało wiele drużyn sportowych, muzyków czy firm. I tak na przykład Marvel niedawno wydał kolekcję NFT, która była powiązana z cyfrowymi figurkami superbohaterów. Tokeny wyprzedały się w ciągu jednego dnia.

Na początku sierpnia Lionel Messi uruchomił zaś kolekcję gadżetów, która także była związana z NFT. Wcześniej swój NFT sprzedały zespołu muzyczne, m.in. Megadeth, Behemoth czy King of Leon.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 452,94 USD0,21%
Ethereum logo
EthereumETH
3521,63 USD0,52%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,76 USD1,42%
Solana logo
SolanaSOL
134,94 USD-0,36%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3521,08 USD0,49%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,41%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,59 USD6,36%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,28%