za
play to earn i gry nft

Czy Play to Earn zrewolucjonizuje gaming? – Bitcoin Radio Special

zondacrypto bitcoin giveaway

Play to Earn to termin w świecie kryptowalut, który zaszturmował okres wakacyjny. Chodzi w nim o powstające gry oparte o technologię NFT. Według niektórych, NFT mają zrewolucjonizować rynek gier. Problem w tym, że póki co growe projekty niestety nie stają na wysokości zadania. Zapraszam Was do wysłuchania odcinka specjalnego Bitcoin Radio Podcast, w którym pochylimy się nad specyfikąi problemami gier NFT.

Open in Spotify

Play to Earn: czy to ma sens?

Pewien czas temu Jackson Palmer, twórca Dogecoin, nazwał kryptowaluty innowacją konserwatystów i hiperkapitalistów. Wyraził w ten sposób rozżalenie sytuacją na rynku kryptowalutowym, gdzie pierwotne ideały straciły na znaczeniu wobec dzikich zarobków i spekulacji. Podobnie sytuacja ma się na rynku gier NFT – community zebrane dookoła niektórych projektów jest bardzo duże, jednak rzadko kiedy składa się z faktycznych graczy – znacznie częściej są to po prostu kolejni spekulanci, którym najbardziej na świecie zależy na wzbogaceniu się.

Z drugiej strony pojawiają się osoby takie jak twórca Axie Infinity – najpopularniejszej chyba aktualnie gry NFT na świecie. Ich zdaniem gry NFT to najlepszy sposób na przyspieszenie adopcji kryptowalut. Z trzeciej jeszcze strony – warto przyjrzeć się powstającym w tym czasie projektom gier, które już niedługo będą miały swoją premierę. Przeglądając je ze smutkiem odkrywam, że większość z nich to albo zwyczajne crapy lub kolejne kopie popularnych tytułów.

Jaki to będzie miało wpływ na rynek gier? O tym w odcinku.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Axie Infinity gry nft NFT Play-To-Earn

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.