30 największych altów straciło w stosunku do bitcoina. Wyjątkiem jest SHIB

Kryptowaluty

Bitcoin od początku października, a w szczególności w ostatnim tygodniu, znajduje się na fali. Kurs pierwszej kryptowaluty na moment spadł […]

Bitcoin od początku października, a w szczególności w ostatnim tygodniu, znajduje się na fali. Kurs pierwszej kryptowaluty na moment spadł poniżej 50 000 USD w dniu 5 października, ale od tego czasu obrał pozytywną trajektorię to the Moon. Wczoraj moneta osiągnęła wielomiesięczny szczyt na poziomie niemal 58 000 dolarów. Oznacza to wzrost o 17% w ciągu tygodnia.

Zazwyczaj, gdy BTC idzie w górę, alternatywne monety naśladują swojego lidera, przynajmniej w stosunku do dolara. Nie jest tak jednak tym razem. Większość z nich straciła na wartości nie tylko w stosunku do USD, ale również w stosunku do bitcoina. Wśród 30 największych altów jest tylko jeden wyjątek – Shiba Inu.

SHIB rośnie w stosunku do BTC

Można śmiało powiedzieć, że Shiba Inu i jego rodzimy token SHIB przykuł ostatnio uwagę inwestorów. I nie mówimy tutaj tylko o detalistach. Pod koniec września pewien wieloryb kupił 6,2 biliona monet.

Wraz z gwałtownym wzrostem wolumenu handlu kontraktami terminowymi, cena SHIB poszybowała w górę. W ciągu tygodnia kurs SHIB wzrósł o 300%, osiągając najwyższy poziom od maja – 0,000035 USD. Pomimo lekkiego odreagowania, SHIB wciąż oscyluje w granicy 0,00003 USD i jest jedyną monetą z pierwszej 30-stki notowaną na zielono w stosunku do BTC.

Według danych z CoinGecko, meme coin w ciągu tygodnia wzrósł o ponad 80% w porównaniu do pierwotnej kryptowaluty. Tym samym stał się również 12 największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

Te imponujące tempo wzrostu poprzedza nadchodzącą serię NFT projektu. Tak zwane Shiboshis powinny pojawić się na rynku w ciągu najbliższych dni.

Reszta altcoinów krwawi

Jak już wspomnieliśmy powyżej, reszta kryptowalut o większej kapitalizacji znajduje się w głębokiej czerwieni w stosunku do swojego lidera. Ethereum straciło ponad 10% swojej wartości i obecnie wynosi ona około 0,06 BTC. Jeszcze we wrześniu, para handlowa ETH/BTC osiągnęła wielomiesięczny szczyt na poziomie 0,08.

Solana i Dogecoin były jednymi z najgorzej radzących sobie w minionym tygodniu. SOL, który w połowie września wzniósł się osiągając nowy rekord wszech czasów w stosunku do dolara, w ciągu ostatniego tygodnia stracił 22% swojej wartości w stosunku do bitcoina. Spadek DOGE również jest porównywalny.

Poniższy wykres pokazuje kondycję altcoinów w stosunku do BTC. Patrząc na niego, nie dziwi fakt, że dominacja bitcoina wzrosła ostatnio z poziomu poniżej 44% do 47%.

altcoiny w stosunku do btc

Tagi
altcoiny alty bitcoin btc rynek SHIB shiba inu

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.