Ripple i Nelnet łączą siły w celu zmniejszenia śladu węglowego

Inwestycje Kryptowaluty Wiadomości

Ripple ogłosiło nawiązanie współpracy w celu wspólnej inwestycji z firmą fintech – Nelnet Renewable Energy opiewającej na kwotę 44 miliony […]

Ripple ogłosiło nawiązanie współpracy w celu wspólnej inwestycji z firmą fintech – Nelnet Renewable Energy opiewającej na kwotę 44 miliony dolarów. Celem jest finansowanie projektów energii słonecznej w całych Stanach Zjednoczonych, by zbliżyć świat finansów jak najbardziej do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

Ripple łączy siły z Nelnet w celu zmniejszenia śladu węglowego

Zielona przyszłość

Zgodnie z komunikatem prasowym, Ripple będzie pełniło rolę wiodącego inwestora. Ken Weber – dyrektor ds. wpływu społecznego – podkreślił znaczenie tej inicjatywy argumentując, że zielona energia może nie tylko „napędzać przyszły wzrost gospodarczy, ale także zapewnić bardziej zrównoważony świat”.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Nelnet, ponieważ możemy zrealizować nasze zobowiązania odnośnie zmniejszenia śladu węglowego w świecie finansów na świecie oraz spełnienia obietnicy dotyczącej przemysłu kryptowalut o ujemnym bilansie węglowym

– informował.

Wspólna inicjatywa obu firm zakłada plan na najbliższe 35 lat. Jednym z założeń jest finansowanie projektów solarnych, które mogą zredukować ponad 1,5 miliona ton dwutlenku węgla. Według ich szacunków jest to równe emisji CO2 przy użyciu 154 milionów galonów benzyny.

Scott Gubbels – dyrektor wykonawczy Nelnet Renewable Energy – pochwalił platformę, która pozwala inwestorom takim jak Ripple przyłączyć się do realizacji wizji zielonej przyszłości.

Inwestycje takie jak te pomagają tworzyć miejsca pracy, dostarczają na rynek konkurencyjną cenowo energię i promują zrównoważony rozwój na nadchodzące lata

– dodał.

Warto zauważyć, że w marcu Nelnet Renewable Energy uzyskał ocenę E1 ESG – najwyższą możliwą notę w systemie ratingowym S&P Global – odnośnie jednego ze swoich funduszy dotyczącego czystej energii.

Współpraca Ripple i Bhutanu

Pod koniec września Ripple połączyło siły z bankiem centralnym Bhutanu w celu uruchomienia cyfrowej wersji swojej krajowej waluty. Ten proces został głównie zorientowany na bardziej ekologiczną przyszłość tego państwa. Bhutan to mały śródlądowy kraj w Himalajach, który jest znany jako jedyny ujemny pod względem emisji dwutlenku węgla. W związku z tym Ripple argumentowało kooperację, że takie rozwiązanie CBDC byłoby zgodne z jego zasadami:

Zaangażowanie Ripple w zrównoważony rozwój jest ważne dla Bhutanu. Rozwiązanie CBDC jest neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, a ponieważ opiera się na publicznej księdze XRP, jest 120 000 razy bardziej energooszczędne niż łańcuchy bloków typu „proof-of-work

Bhutan spodziewa się dodatkowo zwiększenia inicjatyw integracji finansowej kraju o 85% w ciągu najbliższych dwóch lat. Ponadto sieć Ripple zapewniłaby krajowym bankom centralnym większą „kontrolę nad wydawaniem, zarządzaniem, prywatnością i walidacją niż w przypadku publicznych łańcuchów bloków”.

Tagi
Blockchain Ekologia Ken Weber Nelnet Ripple ślad węglowy

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.