1000 USD zainwestowane w styczniu w SOL dziś jest warte 138 000 USD

Kryptowaluty

Zastanawianie się „co by było gdyby” nie za bardzo ma sens, zwłaszcza jeśli chodzi o inwestowanie. Czasami jednak sprawdzenie, co […]

Zastanawianie się „co by było gdyby” nie za bardzo ma sens, zwłaszcza jeśli chodzi o inwestowanie. Czasami jednak sprawdzenie, co mogłoby się stać, gdyby inwestorzy dokonali konkretnej inwestycji, może być dość intrygujące. Wysoce zmienny rynek kryptowalut może bowiem tworzyć różne ciekawe scenariusze. Na przykład, ulokowanie 1000 dolarów w solana (SOL) w dniu 1 stycznia 2021 r. na dzień dzisiejszy przyniosłoby prawie 140 tys. dolarów zysku.

Ostatni rok w świecie krypto

Można śmiało powiedzieć, że ostatni rok był niezwykle korzystny dla branży kryptowalut. Jeszcze we wrześniu ubiegłego roku, kapitalizacja całego rynku wynosiła około 300 miliardów dolarów. Dziś przekracza ona 2 biliony dolarów, nawet po niedawnym krachu. Tak naprawdę podczas ostatniej korekty, w ciągu zaledwie kilku godzin z rynku wyparowało więcej monet niż wynosiła kapitalizacja rok temu.

Bitcoin ze względu na masową adopcję poszybował na północ do nowych szczytów. Na początku tego roku, przekroczył poziom 60 000 USD, a jego kapitalizacja rynkowa przebiła 1 bilion USD.

Podczas gdy to BTC zazwyczaj ma największy wpływ na cały krypto rynek, inne – mniej znane altcoiny (przynajmniej do niedawna) – znacznie wyprzedziły swojego lidera. Patrząc w skali rocznej, niektóre alternatywne monety przyniosły wręcz niewiarygodne zyski.

Dotyczy to takich tokenów jak solana (SOL), fantom (FTM), polygon (MATIC), terra (Luna), cardano (ADA) i wielu innych. Warto więc sprawdzić, ile potencjalna inwestycja w którąkolwiek z tych monet może być warta dzisiaj – nieco ponad dziewięć miesięcy później.

„Co by było gdyby” w kryptowalutach

Firma analityczna zajmująca się kryptowalutami – Coin98 Analytics – niedawno zilustrowała te dane i określiła wyżej wymienione projekty mianem „ukrytych perełek”.

Ethereum weszło w ten rok na poziomie nieco ponad 700 dolarów. Apetyt na ETH zwiększył się jednak wraz z parabolicznym rozwojem trzech podsektorów – DeFi, NFT i stablecoinów. Do tego wszystkiego impetu dodało zbliżające się przejście na ETH 2.0. W rezultacie, cena etheru pięć miesięcy po rozpoczęciu roku poszybowała do poziomu ponad 4400 USD, co było jednocześnie nowym ATH.

Pomimo cofnięcia się od tego czasu o ponad tysiąc dolarów, inwestycja w ETH w dniu 1 stycznia bieżącego roku przyniosłaby ROI w wysokości ponad 4x. Identyczna alokacja w inne projekty, takie jak Binance Coin, przyniosłaby zwrot w wysokości około 11 000 USD, w Cardano – 14 000 USD, w Luna – nieco poniżej 50 000 USD, a w MATIC – 80 000 USD.

Dwa z wymienionych tokenów dałyby ROI większe niż 100x – FTM i SOL. Infografika pokazuje, że Solana, która w pełni wykorzystała szał na NFT, przyniosłaby szczęśliwym inwestorom, którzy w dniu 1 stycznia włożyli w ten token 1000 dolarów, zwrot w wysokości prawie 140 000 USD.

Tagi
bitcoin btc cena Coin98 ETH Ethereum inwestycja ROI SOL Solana

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.