W sieci Solana znajduje się już 2,5 miliarda USDC

Kryptowaluty

Sieć Solana odnotowała w tym roku ogromny paraboliczny wzrost. Wygląda jednak na to to, że nie tylko sektor NFT przyczynia […]

Sieć Solana odnotowała w tym roku ogromny paraboliczny wzrost. Wygląda jednak na to to, że nie tylko sektor NFT przyczynia się do tak szybkiego rozwoju. Całkowita ilość USDC wyemitowana na łańcuchu osiągnęła poziom 2,5 miliarda dolarów.

USDC na Solana

Jak wynika z danych eksploratora bloków Solany, obecna podaż USDC w sieci wynosi już 2,5 miliarda dolarów. Sprawę skomentował współzałożyciel i dyrektor generalny Circle, firmy stojącej za stablecoinem. Jeremy Allaire ujawnił, że „USDC na Solanie wzrosło z 1 mld do 2 mld w obiegu w ciągu zaledwie tygodnia”.

CEO dodał również, że wysiłek włożony w emisję USDC na Solanie był częścią ich planu wprowadzenia „wielołańcuchowego USDC, tworząc partnerstwa z kilkoma ważnymi łańcuchami”. Solana była jednym z pierwszych wybranych projektów, ze względu na „skalowalność, szybkość i efektywność kosztową łańcucha”

100x ROI w ciągu roku

W każdym razie, nowe wydarzenia na Solanie, w tym rosnąca liczba USDC, z pewnością miały poważny wpływ na cenę natywnego tokena – SOL. Solana od początku roku pozwoliła inwestorom osiągnąć ponad 100x ROI. Oznacza to, że szczęśliwi inwestorzy, którzy w dniu 1 stycznia włożyli w ten token 1000 dolarów, dziś w swoim portfelu posiadają tokeny warte prawie 140 000 USD.

Co więcej, projekt zaledwie kilka dni temu ustanowił kolejny rekord wszech czasów powyżej 200 dolarów. Warto zauważyć, że jeszcze pod koniec sierpnia, SOL kosztował mniej niż 100 USD.

Tagi

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.