Bitcoin przebija barierę 60 000 USD!

Bitcoin holmes

Bitcoin (BTC) po raz pierwszy przebił barierę 60 000 USD i osiągnął nowe ATH. Wygląda na to, że rozpoczęła się […]

bitbay zonda

Bitcoin (BTC) po raz pierwszy przebił barierę 60 000 USD i osiągnął nowe ATH. Wygląda na to, że rozpoczęła się długo wyczekiwana kontynuacja hossy.

Bitcoin maluje nowe ATH

Bitcoin w ciągu ostatnich kilku miesięcy doświadczył gwałtownego wzrostu. Nasilił się on w jednak dopiero w grudniu, kiedy pierwotna kryptowaluta przekroczyła poziom 20 000 dolarów. Ten kamień milowy miał miejsce trzy lata po osiągnięciu szczytu na poziomie 19 600 dolarów. Wydarzenie to było głośno komentowane na całym świecie, co sprawiło, że wszystkie oczy znowu zwróciły się w stronę kryptowalut.

W ciągu niespełna czterech tygodni cena się podwoiła, co doprowadziło do trwałego wzrostu cen na całym rynku kryptowalut. W dniu 16 lutego BTC przekroczył psychologiczny opór na poziomie 50 000 USD. Różni analitycy wskazywali na sześciocyfrową liczbę jako kolejny kamień milowy. Wielu z nich zwraca uwagę na wartość Bitcoina jako „cyfrowego złota”. Kapitalizacja rynku złota wynosi dziś około 10 bilionów dolarów, a Bitcoina już ponad 1 bln USD.

Instytucje motorem napędowym

To rosnące zainteresowanie wśród inwestorów instytucjonalnych częściowo napędziło wzrosty. MicroStrategy, Tesla, MassMutual i inni korporacyjni giganci niedawno wsadzili na rynek ogromne pieniądze. Większość z nich traktuje inwestycję w BTC jako zabezpieczenie przed inflacją.

Bitcoin jest obecnie szóstym co do wielkości aktywem na świecie, ustępując miejsca jedynie firmom Apple, Saudi Aramco, Microsoft, Amazon i Alphabet. Jeżeli kosztowałby 100 000 dolarów, zająłby trzecie miejsce na tablicy liderów. W momencie pisania tego tekstu, BTC spadł nieznacznie poniżej 60 000 USD i jest notowany na poziomie 59 700 USD. Jego kapitalizacja rynkowa to ok. 1,12 biliona dolarów.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
60 000 USD ATH bitcoin btc cena bitcoina

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.