za
bitcoin

Microstrategy dokupiło 262 Bitcoiny

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

12 marca notowana na giełdzie w USA firma Microstrategy ogłosiła, że ​​kupiła dodatkowe 262 Bitcoiny za łącznie ok. 15 milionów USD. Dyrektor generalny spółki, Michael Saylor, poinformował już 623 000 obserwujących na Twitterze o zakupie. Mimo tego, rynek nie zareagował na tę wiadomość dynamicznymi wzrostami.

Kolejne 262 Bitcoiny w portfelu Microstrategy

Microstrategy poinformowało amerykańskich regulatorów, że kupiło 262 Bitcoiny za aż 15 milionów USD.

Firma wyraźnie zwiększa swoje zasoby kryptowalut. Siedem dni temu, 5 marca, poinformowała o tym, że kupiła 205 Bitcoinów (BTC). Z kolei teraz, 12 marca, ogłosiła zakup Bitcoinów o wartości 15 milionów USD. Inwestycje zgłoszono już w formularzu 8-K Securities and Exchange Commission (SEC).

W międzyczasie fan Bitcoina i dyrektor generalny Microstrategy, Michael Saylor, ujawnił za pośrednictwem Twittera, że jego spółka dokonała zakupu wspomnianych Bitcoinów. Podobnie jak we wcześniejszych takich tweetach, podał, ile firma kupiła BTC i po jakiej cenie. Przypomniał, ile przedsiębiorstwo obecnie posiada kryptowalut oraz średnią cenę, jaką zapłaciło za każdego coina.

Microstrategy kupiło dodatkowe ok. 262 Bitcoiny za ok. 15 milionów dolarów, o średniej cenie ok. 57 146 dolarów za Bitcoina

– napisał na Twitterze.

262 bitcoinyProgram zakupów Microstrategy

Pomimo ogłoszenia Bitcoin nadal słabiej radzi sobie na wykresie. Zupełnie jakby tego typu newsy przestały już działać na wyobraźnię inwestorów.

Kryptowaluta spadła podczas piątkowej porannej sesji do poziomu 55 011 USD za jednostkę. Stało się to krótko po tym, jak BTC osiągnęło miesięczny szczyt na poziomie 58 156 USD, zbliżając się do rekordowego pułapu 58 350 USD.

Microstrategy, jak widać, nie jest zrażone tym, co dzieje się na wykresie. Firma przyjęła dość rozsądną strategię kupowania kryptowalut po uśrednionych cenach. I pomysł ten jak na razie okazuje się bardzo opłacalny. Portfel spółki jest dziś warty ponad 5,1 miliarda USD. Ta wydała zaś na swoje Bitcoiny ok. 2,2 miliarda USD.

Warto dodać, że w BTC zainwestowała też pierwsza chińska firma – Meitu z Hongkongu. Jej akcje wzrosły po ogłoszeniu wiadomości, że za 40 mln USD zakupiła Bitcoiny (BTC) i Ether (ETH). Pisaliśmy o tym tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności