za
meitu

Meitu jako pierwsza firma w regionie inwestuje w BTC i ETH

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Akcje producenta aplikacji Meitu z Hongkongu wzrosły po wiadomości, że firma zainwestowała 40 mln USD w Bitcoina (BTC) i Ethereuem (ETH). To pierwsza spółka z tego regionu, która zdecydowała się na taki ruch.

Meitu inwestuje w kryptowaluty

Wczoraj Meitu opublikowało oficjalne oświadczenie. Poinformowało w nim, że ​​5 marca zainwestowało łącznie „około 22,1 mln USD i 17,9 mln USD” w ETH i BTC. Daje to 15 000 ETH i ok. 380 BTC.

CEO firmy, Cai Wensheng, uzasadnił posunięcie tym, że było ono zgodne z biznesplanem spółki, która obserwuje rynek blockchaina. Meitu jest świadome ryzyka i tego, że nowa decyzja może wzbudzić gniew chińskich władz. Elity Państwa Środka naciskają na promowanie narracji, zgodnie z którą kryptowaluty i blockchain to dwa różne tematy. Innymi słowy, strategia firmy, która zakłada inwestowanie zarazem w technologię łańcucha bloków jak i kryptowaluty, może nie spotkać się z pozytywnym odzewem Pekinu.

CEO Meitu odniósł się jednak przy okazji do chińskiego przysłowia o pewnym generale. Ten zamiast umrzeć z głodu, zebrał się na odwagę, by zostać pierwszą osobą, która kiedykolwiek zjadła przerażająco wyglądającego kraba. To zapewne wskazówka mówiąca, że ​​Wensheng uważa, że ​​inne firmy w regionie mogą wkrótce pójść w ślady jego spółki.

Zakupów tych dokonano zgodnie z planem inwestycyjnym dot. kryptowalut, uprzednio zatwierdzonym przez radę dyrektorów […], zgodnie z którym grupa może dokonać zakupu netto kryptowalut o wartości do 100 mln USD, finansowanych z istniejących rezerw gotówkowych

– dodano w oświadczeniu.

Firma nabyła ETH „jako przygotowanie do wejścia na rynek blockchaina”, podczas gdy inwestycja BTC jest częścią strategii dot. alokacji aktywów.

MeituChiny a kryptowaluty

Warto dodać, że Chiny nie są krajem nazbyt przyjaznym kryptowalutom. Sugeruje się nawet, że moment wyemitowania cyfrowego juana będzie tym, w którym Pekin zakaże ostatecznie korzystania z Tethera w obrębie swoich granic. Dziś stablecoin umożliwia zaś Chińczykom handel na rynku BTC.

Meitu może jednak w pełni wyemigrować, jeśli chińskie władze będą chciały jej zaszkodzić. Jak donoszą media, firma została zarejestrowana na Kajmanach, co w zasadzie może pomóc jej uniknąć reakcji chińskich organów regulacyjnych na nową decyzję inwestycyjną.

Firma znana jest głównie z aplikacji do pielęgnacji urody i pielęgnacji skóry, BeautyPlus. Opracowuje jednak również technologię rozpoznawania twarzy.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności