Crypto.com pierwszym oficjalnym krypto partnerem Paris Saint-Germain (PSG)

Giełdy kryptowalut Kryptowaluty

Klub piłkarski Paris Saint-Germain (PSG) ogłosił nową, długoterminową współpracę z giełdą kryptowalut Crypto.com. Platforma stała się tym samym pierwszym krypto […]

Klub piłkarski Paris Saint-Germain (PSG) ogłosił nową, długoterminową współpracę z giełdą kryptowalut Crypto.com. Platforma stała się tym samym pierwszym krypto partnerem francuskiej drużyny.

Crypto.com i PSG uruchomią NFT

Zgodnie z umową partnerską, Crypto.com pokryje część opłaty partnerskiej za pomocą swojego natywnego tokena CRO. Giełda będzie również przechowywać niewymienne tokeny (NFT), które klub wypuści w nadchodzących miesiącach.

PSG zauważyło w ogłoszeniu, że współpraca z Crypto.com jest czymś naturalnym. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że paryski klub zbudował ostatnio „jedną z najsilniejszych drużyn piłkarskich w historii tego sportu”, a najnowszym nabytkiem klubu została ikona futbolu – Lionel Messi.

Marc Armstrong, Dyrektor ds. Partnerstwa w Paris Saint-Germain, skomentował współpracę w następujący sposób:

Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać Crypto.com w rodzinie partnerów Paris Saint-Germain. Dzielimy tę samą pasję do innowacji i tę samą ambicję, aby dotrzeć na sam szczyt.

To ekscytujący czas dla kryptowalut i nie możemy się doczekać współpracy z CryptoCom, aby dostarczyć nowe doświadczenia wszystkim fanom klubu.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Crypto.com, Kris Marszalek, uważa, że ta kooperacja przyspieszy adopcję kryptowalut w głównym nurcie:

Naszą misją od pierwszego dnia było przyspieszenie przejścia świata na kryptowaluty. Robimy to poprzez znajdowanie najlepszych partnerów na świecie, a Paris Saint-Germain nie ma sobie równych. Pomiędzy widocznością marki, dostępem do stadionu i drużyny oraz wspólnym rozwojem NFT, nie mam wątpliwości, że stworzymy nowe i ekscytujące doświadczenia dla fanów piłki nożnej na całym świecie.

Sport i kryptowaluty

Chociaż crypto.com jest pierwszym krypto sponsorem PSG, nie jest to pierwszy raz, kiedy ma do czynienia ze sportem. Platforma już wcześniej podpisała umowę m.in. z UFC oraz drużynami Serie A, Formuły 1 i NHL.

Inne giełdy również nie próżnują. Ostatnio platforma instrumentów pochodnych, BitMEX, nawiązała współpracę sponsorską z europejskim klubem AC Milan.

Tagi
Crypto.com NFT Piłka Nożna PSG sport

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.