za
95% bitcoinów w rękach zaledwie 2% inwestorów to mit. Sprawdź dlaczego wieloryby

Trzeci największy wieloryb BTC zrobił zakupy po 62 000 USD

2021-11-17
Bitcoin
Binance Launchpool

Jeden z największych wielorybów BTC kupił ponad 200 monet po cenie 62 000 dolarów za sztukę. Zakupy miały miejsce niedługo po sprzedaży 1500 bitcoinów przy cenie 67 500 USD. Inwestycja wieloryba zbiegła się też w czasie z ogromną korektą, podczas której z rynku wyparowało ponad 400 mld dolarów kapitalizacji.

Trzeci największy wieloryb znowu akumuluje

Jak nakreślił analityk CryptoQuant posługujący się na Twitterze pseudonimem VentureFounder, anonimowy wieloryb BTC rozpoczął ponowną akumulację.

Ten gracz jest dosyć aktywny w reagowaniu na ruchy cenowe kryptowaluty. Ostatnim takim przykładem była sprzedaż 1 500 bitcoinów po cenie 67 500 dolarów na początku tego miesiąca. Ponieważ w kolejnych dniach aktywo zaczęło się wycofywać, 12 listopada wieloryb znowu kupił 1123 monety po średniej cenie nieco poniżej 64 200 USD.

Dzisiaj dokonał także kolejnego zakupu – tym razem 207 bitcoinów po cenie 62 000 dolarów. Łącznie transakcja opiewała na ponad 12,8 mln USD.

4,7 mld USD niezrealizowanego zysku

Na chwilę obecną wieloryb ten posiada 108 528 bitcoinów (przynajmniej pod tym adresem). Jak podaje VentureFounder, jego niezrealizowany zysk to 4,7 miliarda dolarów. Warto również obserwować, czy podmiot ten będzie kontynuował akumulacje, ponieważ cena bitcoina cały czas się cofa. Kurs pierwotnej kryptowaluty spadł wczoraj poniżej 60 tys. dolarów po raz pierwszy od końca października.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności