za
rynek niedźwiedzia

Według Bloomberga BTC jest najlepszym zabezpieczeniem przed inflacją

2021-11-16
Bitcoin
Binance Launchpool

Bloomberg ustalił ostatnio, że inwestorzy chronią się przed obawami o wzrost inflacji za pomocą bitcoina. W jednym z tweetów, firma określiła go nawet “najlepszym zabezpieczeniem przed inflacją”, w zależności od tego, jak się na to patrzy.

	 Według Bloomberga BTC jest najlepszym zabezpieczeniem przed inflacją

Bitcoin bije inflację

Po przeanalizowaniu wyników badań, John Authers z Bloomberg Opinion stwierdził, że bitcoin osiągnął 99,996% deflacji w ciągu ostatnich 10 lat. To, ile kosztował bitcoin w 2011 roku, teraz wynosi zaledwie 0,004% BTC. Tymczasem CPI w dolarach wzrosło w tym czasie o 28% .

Zaledwie kilka dni temu, po opublikowaniu danych dotyczących inflacji za październik bitcoin osiągnął nowy rekord wszech czasów. Od zeszłego roku, CPI wzrosła o 6,2% w Stanach Zjednoczonych. Był to najszybszy wzrost od 1990 roku. Co więcej, przy użyciu miary CPI z lat 80-tych, inflacja zwiększyła się o blisko 15%.

Ekonomiści Bloomberga szacują, że mniej więcej połowa ostatnich wzrostów cen bitcoina była napędzana właśnie przez obawy inflacyjne. Druga połowa wynika z impetu handlowego. Björn van Roye i Tom Orlik powiedzieli:

Nasz model pokazuje, że w przypadku bitcoina znaczenie inflacji i zabezpieczenie przed niepewnością finansową stają się ważniejszymi czynnikami napędowymi, stanowiąc 50% ruchów cenowych w ostatnim cyklu w stosunku do 20% w 2017 roku.

Dlaczego Bitcoin jest zabezpieczeniem przed inflacją?

Publiczne uznanie bitcoina jako środka zabezpieczającego przed inflacją jest coraz silniejsze. W zeszłym miesiącu, miliarder Paul Tudor Jones nazwał aktywo lepszym zabezpieczeniem niż złoto. Z tego samego powodu JP Morgan postrzega pierwotną kryptowalutę jako bardzo wartościowe zabezpieczenie wartości.

Skojarzenie to nie jest zaskakujące: podczas gdy podaż pieniądza M2 w USA wzrosła o prawie 40% tylko w ciągu ostatnich dwóch lat, to podaż bitcoina jest stała. Nigdy nie powstanie bowiem więcej niż 21 milionów monet.

Jednak Bloomberg przyznaje, że bitcoin musi jeszcze zdobyć wystarczające zaufanie, aby mógł być traktowany jako gwarantowane zabezpieczenie przed inflacją. Wilfred Daye, szef Securitize Capital, nadal twierdzi, że to złoto jest lepszą alternatywą.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności