za
nexo

Nexo odkupi tokeny warte 100 mln dolarów

2021-11-16
Kryptowaluty
European Halving Party 2024

Popularny krypto pożyczkodawca – Nexo – ogłosił program odkupu swojego natywnego tokena. Opiewa on na kwotę aż 100 milionów dolarów. Firma szacuje, że cały proces zakończy się w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Program odkupu 100 milionów dolarów od Nexo

Rada dyrektorów spółki zatwierdziła program, upoważniając firmę do “dyskretnego odkupu” natywnego tokena Nexo na otwartym rynku. Procedura już się rozpoczęła i “w zależności od panujących warunków rynkowych”, powinna zostać zakończona do drugiego kwartału 2022 roku.

Jeśli program przebiegnie pomyślnie, zarząd Nexo rozważy przeprowadzenie kolejnego w oparciu o uzyskane wyniki.

Nexo zamierza wykorzystać odkupione tokeny do “inwestycji w strategiczne cele poprzez fuzje tokenów, aby zagwarantować korzyści ich posiadaczom”. Będzie również wykorzystywać część monet do “codziennych wypłat odsetek dla klientów, którzy zdecydują się otrzymywać swoje zyski w tokenach NEXO”.

Każda z transz odkupu zostanie zabezpieczona przez co najmniej rok po odkupieniu. Jak wyjaśniono w ogłoszeniu, po wygaśnięciu tego okresu, monety będą kwalifikować się do “fuzji tokenów, codziennych wypłat odsetek i innych wydarzeń”.

Silna pozycja finansowa

Antoni Trenchev, współzałożyciel i partner zarządzający Nexo, zauważył, że celem tego programu jest zademonstrowanie “silnej pozycji finansowej” firmy. Podkreśla on również zdolność Nexo do “jednoczesnego ulepszania produktów, utrzymywania silnego bilansu i inwestowania w alternatywne strategie wzrostu, a wszystko to przy zapewnieniu znacznej użyteczności i wzrostu posiadaczom tokenów NEXO”. Trenchev dodał:

Ponieważ udział Nexo w rynku wzrasta, a branża dojrzewa, będziemy nadal dążyć do przejęć i fuzji tokenów, aby ugruntować naszą pozycję lidera w ekosystemie pożyczek kryptowalutowych.

Warto zauważyć, że jest to już druga tego typu inicjatywa od Nexo. Firma przeprowadziła podobny program na początku tego roku. Opiewał on jednak na znacznie mniejszą kwotę – zaledwie 12 mln USD.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności