za
Binance karta praw użytkownika

Binance publikuje 10 praw użytkowników kryptowalut

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Binance wierzy, że przyszłość kryptowalut musi być skoncentrowana na ich użytkownikach. Firma prowadzona przez CZ opublikowała listę podstawowych praw każdego użytkownika aktywów cyfrowych.

Binance i karta praw

Binance opublikował właśnie „10 podstawowych praw użytkowników kryptowalut”.

W dokumencie stwierdzono, że każdy człowiek powinien mieć swobodny dostęp do narzędzi finansowych, które umożliwiają mu większą niezależność ekonomiczną. Do owych narzędzi zaliczono oczywiście też kryptowaluty i inne cyfrowe aktywa.

Opisując prywatność jako podstawowe prawo człowieka, Binance poruszyło również temat danych osobowych. Dane osobowe to zasadniczo wszelkie informacje, które mogą potencjalnie zostać wykorzystane do zidentyfikowania konkretnej osoby. Według chińskiej giełdy takie dane powinny być mocno chronione przez firmy.

Binance karta praw użytkownika

Dyrektor generalny Binance – Changpeng Zhao –  przekazał w dokumencie:

W Binance naszym priorytetem zawsze był nasz użytkownik – od jego bezpieczeństwa po doświadczenie bycia częścią większej społeczności. O to właśnie chodzi w kryptowalutach i ważne jest, abyśmy nie stracili tego z oczu jako cała branża. Dzięki tym 10 podstawowym prawom mamy nadzieję dać głos tym, którzy tradycyjnie byli uciszani.

Regulacje rynku kryptowalut jest nieunikniona

Binance przyznało również, że regulacje rynku kryptowalut są nieuniknione, a użytkownicy giełd powinni mieć wpływ na to, jakie przepisy będą powstawać. W dokumencie oznajmiono również, że podmioty z branży mają obowiązek współpracować z organami nadzorującymi i decydentami, aby pomóc im w kształtowaniu odpowiednich przepisów, które nie utrudniają rozwoju innowacji i zarazem chronią użytkowników.

Stwierdzając, że regulacje i innowacje nie wykluczają się wzajemnie, twórcy dokumentu mówią również o prawach użytkowników do angażowania się w nowe technologie i branże oraz ich segmenty, takie jak stablecoiny, NFT, stake’owanie tokenów, itp.

Przypomnijmy, że wcześniej Binance spotkało się z “reakcją regulacyjną” ze strony brytyjskiej FCA, władz UE, a także urzędników z Tajlandii, Japonii, Ontario, Kajmanów i Singapuru. Giełda utrzymuje jednak, że chętnie współpracuje z organami nadzorującymi i decydentami, aby wprowadzić globalne ramy regulacyjne, które zapewnią „zdrową trajektorię” dla całej branży kryptowalut i cyfrowych aktywów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności