Indie zakazują płatności kryptowalutami

Prawo i polityka indie płatności kryptowalutami

Indie zabronią używania kryptowalut do dokonywania płatności, ale uregulują handel nimi jako aktywami. Taką informację podał Economic Times, powołując się […]

bitbay zonda

Indie zabronią używania kryptowalut do dokonywania płatności, ale uregulują handel nimi jako aktywami. Taką informację podał Economic Times, powołując się na źródła z rządu tamtejszego kraju.

Indie zakażą kryptopłatności

Rząd planuje przedstawić projekt ustawy o regulacji kryptowalut. Zrobi to w czasie zimowej sesji parlamentu. Szczegóły nowego prawa są obecnie finalizowane. Wydaje się, że projekt ustawy nie zakazuje kryptowalut. Władze zabronią jednak „aktywnego” promowania firm z rynku kryptowalut, w tym giełd i innych tego typu platform.

Kwestia reklamy wywołała ponoć w rządzie „wielką debatę”. Urzędnicy oraz politycy sądzą, że reklamy wprowadzają w błąd konsumentów, a zwłaszcza osoby młode. Potwierdziła to w czasie rozmowy z CoinDesk Tanvi Ratna, założycielka i dyrektor generalna think tanku Policy 4.0.

Giełdy kryptowalut WazirX i Bitbins wstrzymały swoje kampanie reklamowe, według doniesień Econonic Times. Rzecznik WazirX powiedział CoinDeskowi, że giełda przestała się reklamować już w sierpniu.

W poniedziałek rząd odbył spotkanie z przedstawicielami branży kryptowalut. Te odbyło się jednak za zamkniętymi drzwiami. Ponoć wzięli w nim udział m.in. pracownicy z Indyjskiego Banku Rezerw (RBI).

– Regulacja kryptowalut jako aktywów nie rozwiązuje wszystkich problemów, których obawiają się władze, ale usuwa je [tj. kryptowaluty] z sfery walutowej, co cieszy RBI – powiedziała Ratna. – Najtrudniejszą częścią jest zdefiniowanie klasy aktywów – powiedziała, dodając, że obecne dyskusje na temat uregulowania kryptowalut jako towaru nie są dobrym rozwiązaniem.

Ratna podkreśla także, że „inne problemy RBI są trudniejsze do rozwiązania. Chodzi o stabilność finansową, kontrolę kapitału i ryzyko kursowe”.

indie platnosci kryptowalutami

Arbitraż cenowy

Arbitraż na giełdach to kolejne zmartwienie władz, jak podaje Economic Times, powołując się wciąż na anonimowe źródła. Według jednego z informatorów, urzędnicy są zaniepokojeni tym, w jaki sposób jakikolwiek regulator mógłby mieć oko na wiele giełd, „gdy istnieje ogromna różnica cen i okazja do arbitrażu cenowego”.

Według artykułu Ecomic Times giełdy naciskają też na stworzenie piaskownicy regulacyjnej, aby dostosować przepisy do ich realiów. Rada Papierów Wartościowych i Giełd Indii mogłaby zostać wyznaczona jako regulator, ale nie podjęto jeszcze decyzji w tej sprawie.

Tagi
btc Indie indie płatności kryptowalutami kryptowaluty płatności kryptowalutami prawo

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.