Trzeci największy wieloryb sprzedał 1500 BTC

Bitcoin

W ciągu ostatnich siedmiu dni, cena bitcoina wzrosła o około 23%. Jest to spory wzrost w stosunkowo tak krótkim czasie. […]

W ciągu ostatnich siedmiu dni, cena bitcoina wzrosła o około 23%. Jest to spory wzrost w stosunkowo tak krótkim czasie. Być może dlatego trzeci co do wielkości wieloryb BTC zdecydował, że nadszedł czas, aby zrealizować część zysków.

Według Bitinfocharts, trzeci co do wielkości portfel BTC posiada obecnie około 108 265 BTC. Wygląda jednak na to, że podmiot zdecydował, że nadszedł czas, aby zrealizować część przychodów lub w pewnym stopniu zredukować ryzyko.

Adres pozbył się dzisiaj 1500 BTC po cenie 54 300 USD w transakcji wartej niemal 81,5 miliona dolarów. Zauważył to analityk CryptoQuant, który zwrócił uwagę, że „ten wieloryb kupił 4,980 BTC od czasu dołka na początku września po średniej cenie 45 000 USD/BTC, od tego czasu sprzedał 4,500 z nich i zrealizował łączny zysk w wysokości 28,5 mln USD”

Ograniczanie ryzyka?

Z kolei analityk serwisu CryptoPotato – Daniel Joe skomentował wyprzedaż w następujący sposób:

Myślę, że możemy spodziewać się większej ilości dokonywanych sprzedaży, szczególnie z BTC zmierzającym w kierunku zakresu 55 000 – 58 000 USD. Wieloryb kupił wcześniej 15 227 bitcoinów pomiędzy 50 000 – 58 000 USD, więc myślę, że będzie ograniczał ryzyko, aby osiągnąć próg rentowności lub zrealizować niewielki zysk. Nadal niewielka sprzedaż, ponieważ wieloryb jest kupującym netto.

W rzeczywistości był to tylko niewielki ułamek ogólnego stanu posiadania wieloryba. Jakiś czas temu informowaliśmy, że adres ten kupił podczas wrześniowego dołka BTC warte około 13 milionów dolarów. Średnia cena za monetę wynosiła wtedy 40 500 USD. W rzeczywistości, podmiot ten wpadł w szał zakupów i zakumulował monety o łącznej wartości 170 milionów dolarów w ciągu dwóch tygodni.

Tagi
bitcoin btc kryptowaluty wieloryb

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.