Trzeci największy wieloryb BTC kupuje bitcoiny warte 24 mln USD

Bitcoin wieloryb

Tajemniczy wieloryb BTC, który ostatnio często wysyłał mnóstwo monet do Coinbase, zmienił swoją strategię. Dane on-chain pokazują, że w czwartek […]

bitbay zonda

Tajemniczy wieloryb BTC, który ostatnio często wysyłał mnóstwo monet do Coinbase, zmienił swoją strategię. Dane on-chain pokazują, że w czwartek i piątek zgromadził on ponad 500 bitcoinów.

Wieloryb wraca do zakupów

Na łamach naszego portalu donosiliśmy już o niektórych działaniach tego konkretnego wieloryba – którego adres Bitcoin kończy się na WKDfH. Przykładowo, z danych wynikało, że w kwietniu sprzedał on swoje monety w pobliżu rekordu wszech czasów na poziomie około 60 000 USD.

Kilka miesięcy później wykorzystał zejście poniżej 40 000 USD, aby kupić więcej monet. Nastąpiło to po tym, jak na rynku pojawił się duży FUD, wywołany przez Elona Muska i Chiny, a bitcoin w pewnym momencie cofnął się o ponad 50% od swoich szczytów.

Pod koniec lipca, wieloryb zaczął ponownie przenosić znaczne ilości posiadanych BTC do Coinbase. To samo działo się kilkakrotnie w sierpniu.

W rzeczywistości, pod tym adresem nie było wpływów bitcoina od 21 lipca (dzień po ostatnim krachu, w którym aktywo spadło poniżej 30 000 dolarów).

Teraz jednak ponownie zaczął on akumulację, na co zwrócił uwagę jeden z analityków CryptoQuant posługujący się Twitterowym nickiem VentureFounder.

Zauważył on, że w dniu 27 sierpnia ten portfel wieloryba kupił 466 bitcoinów po cenie 47 400 dolarów. Dzień wcześniej miał miejsce też dużo skromniejszy zakup 38 BTC. W sumie te 504 monety mają łączną wartość USD około 24 milionów dolarów po dzisiejszych cenach. Warto zauważyć, że oba przelewy na adres wieloryba pochodziły z portfela Coinbase.

Aktualizacja ceny BTC

Jak wskazał VentureFounder, ten konkretny adres wykorzystał krótkoterminowe szczyty i dołki, aby sprzedać lub kupić kryptowalutę. Dlatego też intrygujące będzie śledzenie, jak zachowa się cena BTC w kolejnych tygodniach.

Aktualnie bitcoin znajduje się nieco powyżej 47 000 USD. W ciągu kilku dni miało miejsce cofnięcie o 4 000 USD. W poniedziałek jednak moneta osiągnęła szczyt na poziomie 50 000 USD. Mimo to, bitcoin wciąż znajduje się 27% poniżej ATH z kwietnia.

Niemniej jednak, wykres kryptowaluty jest zielony w skali rocznej. W 2021 r. weszła na poziomie około 29 000 USD, co oznacza, że od 1 stycznia wzrosła o 62%.

Tagi
Akumulacja bitcoin bt coinbase CryptoQuant On-Chain wieloryb wieloryby

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.