Elon Musk ponownie otwiera się na kryptowaluty?

Bitcoin Bitcoin w mediach Świat

Czyżby dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, kolejny raz zmienił zdanie na temat kryptowalut? Zasugerował, że rynek ten jest na dobrej […]

Czyżby dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, kolejny raz zmienił zdanie na temat kryptowalut? Zasugerował, że rynek ten jest na dobrej drodze do stania się bardziej ekologicznym. Dodał jednak, że jego firma nie będzie jeszcze akceptować płatności w bitcoinie.

Elon Musk otwarty na kryptowaluty

Przemawiając na The ₿ Word, wirtualnym wydarzeniu dotyczącym bitcoina (gośćmi byli również m.in. prezes Twittera Jack Dorsey i Cathie Wood z Ark Invest) Musk powiedział, że Tesla „najprawdopodobniej” rozważy wznowienie płatności w kryptowalutach.

– Wydaje się, że istnieje pozytywny trend w zużyciu energii przez bitcoina – powiedział Musk.

Pozostaje jednak sceptykiem w kwestii szybkości przejścia sieci BTC na OZE.

– Po prostu nie ma możliwości, aby w zasadzie podwoić lub potroić ilość energii w tak krótkim czasie dzięki odnawialnym źródłom energii […]. Misją Tesli jest przyspieszenie procesu dotyczącego zrównoważonej energii. Nie możemy być firmą, która to robi i nie dokłada należytej staranności w zakresie zużycia energii przez bitcoina – dodał.

Dalej zaznaczył, że „wygląda na to, że bitcoin znacznie bardziej [niż wcześniej] idzie w kierunku odnawialnych źródeł energii”. Dodał, że możliwe jest, że „Tesla wznowi akceptowanie bitcoina”, ale dopiero wtedy, gdy kopanie kryptowaluty stanie się dużo bardziej ekologiczne.

Elon Musk kryptowaluty

Musk a rynek kryptowalut

W maju Musk ogłosił, że Tesla nie będzie już akceptować płatności w bitcoinie ze względu na „coraz większe wykorzystanie paliw kopalnych”. Cena kryptowaluty spadła następnie poniżej poziomu 40 000 USD. Dyrektor generalny Tesli wyjaśnił później, że firma ponownie otworzy się na BTC, gdy zobaczy, że górnicy zaczynają zużywać ”czystą energię”.

Musk odniósł się również do niektórych zarzutów na temat jego osoby. Niektórzy uważają, że celowo manipuluje rynkiem. Powiedział, że jedynymi trzema aktywami „o jakimkolwiek znaczeniu”, które posiadał poza akcjami SpaceX i Tesli, były BTC, DOGE i ether (ETH), i że ani on, ani Tesla nie sprzedali żadnego bitcoina od czasu ogłoszenia wstrzymania płatności w kryptowalutach.

– Kiedy cena bitcoina spada, tracę pieniądze – powiedział Musk – Mogę pompować [cenę], ale nie obniżać – zapewnił.

Tagi
bitcoin btc Elon Musk Tesla tesla btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.