Bakkt i Google Cloud łączą siły. Chodzi o kryptowalutowe płatności

Bitcoin

Bakkt nawiązuje kolejne partnerstwo, którego celem jest rozszerzenie opcji płatności kryptowalutowych. Tym razem chodzi o współpracę z Google Cloud. Bakkt […]

Bakkt nawiązuje kolejne partnerstwo, którego celem jest rozszerzenie opcji płatności kryptowalutowych. Tym razem chodzi o współpracę z Google Cloud.

Bakkt i Google Cloud

Rynek aktywów cyfrowych Bakkt nawiązał współpracę z Google. Celem jest rozszerzenie użyteczności kryptowalut. Dzięki temu użytkownicy wkrótce będą mogli dodać swoją kartę debetową Bakkt Visa bezpośrednio do usługi Google Pay.

Jak wskazano w komunikacie prasowym BusinessWire, użytkownicy Bakkt Card będą mogli wydawać swoje kryptowalutowe środki bezpośrednio za pomocą Google Pay. Przypomnijmy, że Bakkt wypuściło swoją kartę debetową Visa na początku tego roku.

Nowy mechanizm pozwoli bezproblemowo przekonwertować kryptowaluty na walutę fiducjarną i to przed dotarciem tych środków na konto odbiorcy. W ten sposób zasoby cyfrowe mogą być skutecznie wykorzystywane do płacenia za produkty codziennego użytku zarówno w Internecie, jak i w sklepie.

Bakkt będzie również korzystać z Google Cloud jako preferowanego dostawcy usług w chmurze. Firma wykorzysta tą funkcję do wdrożenia nowych narzędzi analitycznych czy usług związanych ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym.

Dyrektor generalny Bakkt, Gavin Michael, postrzega nowe partnerstwo jako reprezentatywne dla sukcesu jego firmy.

– To partnerstwo jest świadectwem silnej pozycji Bakkt na rynku aktywów cyfrowych. Może umożliwić konsumentom korzystanie z zasobów cyfrowych w czasie rzeczywistym, w bezpieczny i niezawodny sposób. Ponadto partnerstwo z Google Cloud umożliwi nam dalsze tworzenie najlepszej w swojej klasie, innowacyjnej platformy, która bez wątpienia może być skalowana, aby zaspokoić potrzeby milionów użytkowników – dodał.

Bakkt Google Cloud

Bakkt rozwija usługi związane z kryptowalutami

Ostatnie partnerstwo to tylko jedna z wielu prób Bakkt rozszerzania zjawisk użycia kryptowalut w USA. W sierpniu firma nawiązała współpracę z Quiznos, aby uruchomić pilotaż płatności bitcoinem w wybranych sklepach Quiznos w Denver. Organizacja współpracowała również ze Starbucks po uruchomieniu aplikacji do płacenia BTC, co miało miejsce w kwietniu.

Google Cloud również zapewnia wsparcie dla nowego rynku. Firma niedawno nawiązała współpracę z Dapper Labs – twórcami na rynku NFT. Gigant chce pomóc w skalowaniu łańcucha bloków.

Tagi
Bakkt Bakkt Google Cloud Google Cloud płatności płatności w btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.