za

Twórca dogecoina uważa, że upadek Binance lub Tethera może spowodować „wielki krach na rynku”

robinhood aplikacja rejestracja

Ewentualny upadek Binance lub Tethera może spowodować „wielki krach na rynku”, twierdzi Shibetoshi Nakamoto, czyli twórca dogecoina.

Shibetoshi Nakamoto straszy upadkiem Binance i Tethera

Shibetoshi Nakamoto (prawdziwe imię i nazwisko: Billy Markus), twórca dogecoina, uważa, że ​​potencjalny upadek giełdy kryptowalut Binance lub emitenta stablecoinów Tethera może poważnie zdestabilizować całą branżę. Doradził również ludziom z zewnątrz, aby przed wejściem na rynek dobrze się wyedukowali i zrozumieli specyfikę sektora aktywów cyfrowych.

Dodał również, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że zbyt duża centralizacja jest „wielką słabością” branży.

To nie oznacza śmierci kryptowalut!

Mimo to twórca DOGE uważa, że takie ​​potencjalne, negatywne zdarzenia nie będą oznaczać „śmierci kryptowalut”, ale spowodują „wielki krach”.

Do tego dodajmy, że fundamenty cyfrowych walut umacniają się. Ponad rok temu Salwador uznał BTC za środek płatniczy. Rozwija się też rynek bitomatów i cała branża. Obecny kryzys sprawi tylko, że z rynku wypadną źle zarządzane projekty, pozostaną na nim zaś te dobrze działające.

Jak radzi sobie Binance?

Niektórzy uczestnicy rynku spodziewali się zresztą, że kryzys FTX wywoła efekt domina i doprowadzi do upadku innych giełd.

Największa platforma na rynku kryptowalut – Binance – zapewnia jednak, że ​​jej bilans finansowy jest stabilny, a nawet zwiększyła swój Bezpieczny Fundusz Aktywów dla Użytkowników (Secure Asset Fund for Users, SAFU) do kwoty 1 miliarda dolarów, aby chronić swoich klientów w nagłych, niespodziewanych przypadkach.

Ponadto firma tworzy branżowy fundusz, który mógłby pomóc projektom borykającym się z trudnościami w niespokojnych czasach. Chodzi o te podmioty, które mają mocne fundamenty, ale są osłabione przez obecny kryzys.

Aby zredukować dalsze kaskadowe negatywne skutki [problemów] FTX, Binance tworzy branżowy fundusz naprawczy, aby pomóc projektom, które są silne, ale przeżywają kryzys płynności. Więcej szczegółów podamy wkrótce. W międzyczasie skontaktujcie się z Binance Labs, jeśli uważacie, że kwalifikujecie się [do projektu]

– napisał CZ, CEO Binance na Twitterze.

Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności