za
CEO Binance broni swojej giełdy przed oskarżeniami, że firma należy do chińskich władz

Binance tworzy fundusz, który ma pomóc w odbudowaniu rynku po upadku FTX

Powracamy do tematu upadku FTX. Okazuje się, że Binance nie powiedziało w tej kwestii ostatniego słowa. Firma CZ planuje stworzyć fundusz, który pomoże podnieść się branży kryptowalut po ostatnich problemach.

Problemy FTX

Powiedzieć, że sytuacja FTX się nie poprawia, to nie powiedzieć niemal nic. Jak pisaliśmy w ostatnich dniach, giełda rozpoczęła już procedurę upadłościową, o czym przeczytacie tutaj. 

Mniej więcej w tym samym czasie okazało się, że platforma stała się obiektem ataku hakerskiego. W jego wyniku z jej cyfrowych portfeli wypłacono ponad 600 mln USD w różnych tokenach.

FTX zostało zhakowane. Aplikacje FTX to złośliwe oprogramowanie. Usuńcie je. (…) Nie wchodźcie na stronę FTX, ponieważ może ona instalować trojany

— napisał administrator konta na czacie FTX Support Telegram.

Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu.

Nieciekawy los spotka chyba też osoby, które stoją za projektem. Były dyrektor generalny FTX Sam Bankman-Fried, współzałożyciel firmy Gary Wang i dyrektor techniczny Nishad Singh przebywają obecnie na Bahamach, ale są „pod nadzorem” władz. Ponoć cała trójka planowała ucieczkę do Dubaju.

binance afcon

Binance chce ratować rynek

Wcześniej Binance planowało zakup FTX. Gdy okazało się, że giełdą tą interesują się służby USA, z pomysłu zrezygnowano. 

Teraz jednak CZ, CEO Binance, ogłosił, że on i jego współpracownicy chcą stworzyć fundusz, którego celem będzie pomaganie projektom, które mają mocne fundamenty, ale przez ostatnie wydarzenia zostały dotknięte przez “kryzys płynności”.

Aby zredukować dalsze kaskadowe negatywne skutki [problemów] FTX, Binance tworzy branżowy fundusz naprawczy, aby pomóc projektom, które są silne, ale przeżywają kryzys płynności. Więcej szczegółów podamy wkrótce. W międzyczasie skontaktujcie się z Binance Labs, jeśli uważacie, że kwalifikujecie się [do projektu]

– napisał CZ.

CZ podkreślił jednak, że nie chodzi mu o pomoc dla FTX. Zapytał go o to jeden z twitterowiczów. CEO Binance wyjaśnił mu, że fundusz nie będzie pomagał “kłamcom”.

Pytanie brzmi jednak, czy to nie próba przejęcia kolejnych firm z rynku przez Binance. Odpowiedź poznamy, gdy upublicznione zostaną szczegóły dot. działania funduszu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 757,73 USD-2,54%
Ethereum logo
EthereumETH
3478,62 USD-2,46%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
600,85 USD-3,14%
Solana logo
SolanaSOL
147,14 USD-5,07%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3477,21 USD-2,46%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-2,60%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-3,37%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,57 USD2,66%