za
CEO giełdy FTX potwierdza, że jego firma myśli nad wyemitowaniem własnego stablecoina

Sam Bankman-Fried jest pod nadzorem władz Bahamów

Sam Bankman-Fried i jego dwaj byli współpracownicy z FTX są obecnie „pod nadzorem” władz Bahamów.

Sam Bankman-Fried pod nadzorem władz Bahamów

Były dyrektor generalny FTX Sam Bankman-Fried, współzałożyciel firmy Gary Wang i dyrektor techniczny Nishad Singh przebywają na Bahamach i są „pod nadzorem” władz.

Źródło zaznajomione ze sprawą powiedziało Cointelegraph, że trzej byli dyrektorzy FTX, a także dyrektor generalna Alameda Research Caroline Ellison chcą uciec do Dubaju. Ten nie ma bowiem „żadnych umów o ekstradycji”.

– W tej chwili trzech z nich, Sam, Gary i Nishad, jest pod nadzorem na Bahamach. Co oznacza, że ​​trudno będzie im uciec – powiedział informator, który poprosił o zachowanie anonimowości. – Właśnie dostałem wiadomość, że próbują znaleźć sposób na dostanie się do Dubaju, który nie ma umowy ekstradycyjnej – dodał.

Źródło ujawniło również, że Ellison jest obecnie w Hongkongu, co oznacza, że ​​„może być w stanie dostać się do Dubaju”.

Niezweryfikowana plotka sugeruje również, że do Bankmana-Frieda dołączył obecnie jego ojciec, Joseph Bankman.

Plotki o tym, że Bankman-Fried został aresztowany na płycie lotniska na Bahamach, rozeszły się 10 listopada. Ponoć prywatny odrzutowiec byłego CEO FTX został uziemiony, gdy był w drodze do Miami z Nassau.

12 listopada pojawiły się też pogłoski, że biznesmen wylądował w Buenos Aires. Później tego samego dnia Bankman-Fried w wiadomości tekstowej przesłanej do agencji Reuters zaprzeczył spekulacjom, że uciekł do Argentyny, twierdząc, że nadal przebywa na Bahamach.

ftx coinbase

Pod lupą służb

The Wall Street Journal napisał 9 listopada, że Departament Sprawiedliwości USA oraz Komisja Papierów Wartościowych i Giełd badają sprawę upadku giełdy kryptowalut FTX.

Doszło też o ataku hakerskiego na FTX, o czym pisaliśmy tutaj.

Departament Ochrony Finansowej i Innowacji (The Department of Financial Protection and Innovation, DFPI) w stanie Kalifornia ogłosił 10 listopada, że rozpoczyna dochodzenie w sprawie „pozornej awarii” giełdy.

Do tego około 130 firm z Grupy FTX, w tym FTX Trading, FTX US i Alameda Research, rozpoczęło 11 listopada postępowanie upadłościowe.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności