za

Na rynku kryptowalut zapanowała… nuda

Nexo Earn Aplikacja

Kurs bitcoina wynosi niemal tyle samo co tydzień temu. Cena ETH spadła w skali 7 dni, ale tylko o 2%. Czy ponownie rozpoczyna się trend boczny?

Kurs bitcoina stał się nudny

Obserwowanie kursu bitcoina ponownie stało się mało pasjonującym zajęciem. Dziś 1 BTC kosztuje ok. 16 709 USD. Oznacza to wzrost o 0,7% w skali doby i niemal taką samą cenę jak 7 dni temu.

Jak na tym tle wypada ether? 1 ETH kosztuje ok. 1220 USD. Oznacza to spadek o 2% w skali tygodnia i wzrost o 1,2% w ciągu 24 h.

Nastroje na rynku nadal nie są jednak dobre. Bitcoin Fear and Greed Index  wynosi 24, co oznacza strach.

Ethereum Fear and Greed Index wynosi z kolei 32, co nadal oznacza strach, choć warto odnotować to, że nastroje na rynku ETH są stale lepsze od tych, które widać na rynku BTC.

Czy warto już wracać na rynek kryptowalut?

Czy to dobry czas na powrót na rynek kryptowalut? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które interesują się inwestycjami. W jednym z badań, jakie przeprowadzono na Twitterze, wzięło udział 331 użytkowników portalu. Aż 75,8% ankietowanych uznało, że to dobry czas na zakupy na longterm.

Trader 21 radzi, by być gotowym

Co zaś myślą o kursie bitcoina eksperci?

Trader 21 był ostatnio gościem na kanale namzalezy.pl. Przyznał, że on sam jest już przygotowany na zakupy cyfrowych aktywów. Jak dodał, nie kupił jednak jeszcze żadnych bitcoinów.

– Jeszcze nie wchodzę, czekam na jeszcze jedno tąpnięcie. Wydaje mi się, że do niego dojdzie – tłumaczył.

Jak dodał, pod koniec zeszłego roku rynek kryptowalut wyglądał na “bezpieczny”. Potem upadła jednak Terra, a teraz giełda FTX, co sprowokowało spadki. Do tego uważa, że ogólnie “oberwą jeszcze spółki technologiczne, z którymi kryptowaluty są skorelowane”. 

Powiedział, że w kryptowaluty chce zainwestować maksymalnie 12% swojego kapitału.

Kiedy zaś uzna, że należy sprzedawać? Jak zasugerował, wtedy, gdy na rynku pojawi się tzw. ulica, czyli osoby, które nie znają się na inwestowaniu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności