Start-up wprowadza blockchaina do platformy Steam

Wiadomości

Wejście branży blockchain w świat gier wideo odbywa się jednocześnie na wielu frontach. Począwszy od produkcji gier AAA wspieranych przez głównych inwestorów krypto, poprzez turnieje e-sportowe w popularnych tytułach, aż po zachęcanie programistów, za pomocą łatwej integracji nowych technologii.

GOATi Entertainment przyjmuje dwutorowe podejście, tworząc Pavillion Hub, który skierowany jest zarówno do deweloperów, jak i graczy, na jednej z największych platform gier komputerowych – Steam.

Lepszy Steam na blockchainie

Pavillion Hub, zasilany łańcuchem blokowym Phantasma, działa jako swego rodzaju blockchainowy front-end dla platformy Steam.

Gracze mogą połączyć swoje konta Steam z pobraną aplikacją i odtworzyć całą istniejącą zawartość konta. Aplikacja stworzy również dla gracza portfel Phantasma, pozwalając mu na bezproblemowe wykorzystanie tokenów lub NFT, wraz z jego zasobami Steam.

Twórcy gier mogą wykorzystać blockchainowy back-end Pavillionu, aby poprzez aktywa NFT, dostarczyć ten sam inwentarz w grze. Dotyczy to zarówno przedmiotów i dodatków, jak i modów, a nawet samych licencji.

Prawdziwa innowacja polega na tym, że deweloperzy będą mogli skorzystać z Pavillon Hubu, nie posiadając specjalistycznej wiedzy o łańcuchach bloków.

Steam, ale z rynkiem odsprzedaży

Steam zablokował sprzedaż indywidualnych aktywów w grze, co oznacza, że jedynym sposobem na zarobek z spędzonego w grze czasu, jest sprzedaż całego swojego konta, wraz ze wszystkimi posiadanymi licencjami.

Dzięki Pavillion Hub, każdy przedmiot reprezentowany jako NFT, może zostać kupiony lub sprzedany. Oznacza to, że możesz sprzedawać swoje rzadkie przedmioty, kompletne postaci, a nawet licencje na gry.

Pozwala to również społeczności modderów zarobić na swoich umiejętnościach. Mody i rozszerzenia do gier również mogą być przedmiotem swobodnego handlu.

Dzięki inteligentnym kontraktom pozwalającym na zbieranie i dystrybucje tokenów GOATi, platforma pozwala także na prowadzenie wydarzeń. Zainteresowani gracze mogą już teraz pobrać testową wersję aplikacji.

Jeżeli jesteś zainteresowany tematem blockchaina w branży gamingowej, zapraszamy Cię do przeczytania naszego obszernego artykułu na ten temat: Blockchain i gry wideo. Co nęci inwestorów w tę stronę?

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
blochcain blockchain gry gry Pavillion hub Steam

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.