Verasity organizuje kryptowalutowy turniej Counter-Strike

Wiadomości

Najlepsi gracze Counter-Strike, wraz z dwoma milionami fanów, wezmą udział w kryptowalutowym esportowym turnieju. Fani będą mogli obstawiać wyniki za pomocą tokenów.

Kryptowalutowy turniej esportowy

E-sportowe gwiazdy popularnej gry Counter-Strike, wezmą udział w turnieju, który będzie zasilany przy pomocy kryptowalut. Fani będą mogli typować wyniki za pomocą tokenów.

Turniej jest sponsorowany przez Verasity – platformę video, gier i rozrywki. Wyniki meczów będą obstawiane za pomocą jej rodzimego tokena – VRA.

W turnieju weźmie udział Nathan Schmitt (NBK) oraz najlepszy azjatycki gracz Kevin Susanto (Xccurate), który zgodnie z doniesieniami prasowymi ma dwa miliony fanów na całym świecie. Firma Verasity podpisała długoterminową umowę z agentami zawodników. Platforma jest również w trakcie uzyskiwania niezbędnych zezwoleń hazardowych w Curaçao.

VRA konkuruje z Basic Attention Token (BAT)

Koncepcja tokena VRA jest bardzo podobna do Basic Attention Token (BAT) – tokena przeglądarki Brave. Dyrektor generalny firmy – RJ Mark Hain stwierdził, że VRA ma jednak pewną przewagę w porównaniu z bardziej znanym konkurentem. VRA jest agnostyczny środowiskowo i 100% przychodów trafia do twórcy treści.

“Wydawca musi wziąć się do pracy z wykorzystaniem BAT w celu zarabiania na tych nagrodach. To, co robimy, jest zupełnie inne. Nie mamy nic wspólnego z przeglądarką. Jeśli pracujesz dla dużej publikacji, takiej jak Bloomberg, Bloomberg ma odtwarzacz wideo, który jest zasilany przez Brightcove. […] A Bloomberg chce mieć nagrodę, czy to krypto, czy cokolwiek innego. Zabierają nasz SDK, zajmuje im to około pół godziny, aby go zainstalować, a potem kontrolują monetyzację tego wszystkiego, wszystkiego co dzieje się wewnątrz tego odtwarzacza wideo i stosu reklam, dla siebie.”

– powiedział Hain.

Według Haina, Verasity próbuje wykorzystać boom na e-sport, który powstał podczas pandemii COVID-19. Jednak w przyszłości, firma może rozszerzyć się na inne gry, takie jak szachy, a nawet na klasyczne sporty np. piłka nożna, czy koszykówka.

Jeżeli interesuje cię temat gier i nowych technologii, zapraszamy również do przeczytania artykułu: Blockchain i gry wideo. Co nęci inwestorów w tę stronę?

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
e-sport verasity vra

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.