Sport Metaverse – program pilotażowy dla klubów sportowych

Sport jest elementem życia społecznego, który niezmiennie budzi emocje i jest podstawą rozwoju trwałych relacji. Zetly, korzystając z najnowszych rozwiązań technologicznych, chce stworzyć pomost do cyfrowego świata dla całej branży sportowej. Z pomocą technologii blockchain, twórcy tego polsko-estońskiego projektu budują platformę All in One, wprowadzając kluby i ich kibiców do nowej, cyfrowej ekonomii. Obecnie Zetly wraz z partnerami technologicznymi – firmami Transmira Inc, Haste Arcade i PowChess – ogłasza nabór do pilotażowego programu Sport Metaverse.

Sport Metaverse – ekskluzywny program dla klubów sportowych

Bazując na rozwiązaniach technologii blockchain, Zetly zaproponuje wybranym klubom przeniesienie ich do sportowego metaversu. Dzięki tej współpracy drużyny będą mogły stworzyć wirtualny NFT Fan Store czy dedykowane, wirtualne gry Play2Earn. Zastosowana technologia połączy obiekty wirtualne z rzeczywistymi zasobami i produktami, umożliwiając tym samym monetyzację w warunkach nowej ekonomii. Sport Metaverse to doświadczenie, użyteczność i tworzenie wartości dzięki potężnej technologii, którą można zastosować na prawie każdym sektorze rynku.

Ponadto, wybrane kluby będą mogły skorzystać z rozwiązań sportowej platformowy All in One Zetly. Tym samym będą mogły wyemitować własne tokeny, tworzyć NFT czy organizować kampanie crowdfundingowe.

Szczegóły programy Sport Metaverse

Program obejmuje stworzenie bliźniaczego stadionu oraz jego otoczenia w przestrzeni wirtualnej. Tego zadania ma podjąć się firma Transmira Inc. Wirtualny stadion będzie miejscem, w którym będą mogli spotykać się kibice i dopingować swoje zespoły z dowolnego miejsca na świecie. Takie rozwiązanie pozwoli im na przeżywanie emocji na jeszcze wyższym niż dotychczas poziomie. Z drugiej strony, kluby otrzymają nowe możliwości monetyzacji ich zaangażowania. Sponsorzy drużyn piłkarskich zyskają szansę prezentacji swoich produktów w wirtualnej przestrzeni. Partnerzy klubów będę z kolei mogli stawiać w Sport Metaverse swoje wirtualne sklepy.

„Sport Metaverse to szansa na rozwój i narzędzie do zaangażowania fanów, które jest idealną inwestycją dla tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają bliskie relacje z kibicami. Proponujemy rozwiązanie, które będzie rewolucją w świecie sportu. W tym projekcie chcemy skorzystać z doświadczeń zdobytych przy okazji skanowania w technologii 3D budynków w Los Angeles. Jesteśmy przekonani, że nasza platforma Omniscape™ to idealny partner dla Zetly w programie „Sport Metaverse”

– powiedział Robert Rice, CEO Transmira Inc.

Transmira Inc. to jedna z najbardziej zaawansowanych firm technologicznych. Jej zespół tworzy rozwiązania na blockhainie BSV, które płynnie łączą AR, VR i przestrzenie 3D ze światem rzeczywistym.

Rozwiązania Play2Earn od Zetly

Kolejną pozycją programu Sport Metaverse będą rozwiązania Play2Earn. Zetly, wraz z klubami uczestniczącymi w programie, zaoferuje kibicom gry, w których będą oni mogli zdobywać tokeny klubowe lub NFT. Stanie się tak dzięki platformie Instant Leaderboard Payouts™. Rozwiązania te zostaną wdrożone we współpracy z Haste Arcade.

„Klubom, które wezmą udział w pilotażowym programie Zetly i ich kibicom dostarczymy gry z wykorzystaniem ILP, czyli wirtualnej tablicy wyników, która pozwala na natychmiastowe mikropłatności w czasie rzeczywistym dla osób w nich uczestniczących”

– powiedział Joe De Pinto, współzałożyciel Haste Arcade.

Co więcej, rozwiązania P2E takie jak np. Away Games, pozwolą fanom poszerzać swoją wiedzę, chociażby na temat miasta, do którego wybiera się ich ulubiona drużyna. I znowu, dzięki połączeniu AR, VR oraz geolokacji, fani będą mogli zdobywać tokeny swojej ulubionej drużyny lub nagrody NFT. Będą mogli to robić, zwiedzając wirtualnie lub w świecie realnym wyjątkowe miejsca i poznając historię danego klubu.

Zetly - polski projekt, który łączy branżę sportową z NFT

NFT Digital Fan Store

Ciekawym rozwiązaniem programu pilotażowego będzie także NFT Digital Fan Store, czyli wirtualny sklep produktów klubowych w postaci NFT.

Warto dodać, iż standard NFT łączy oferowanie produktów i usług z blockchainem. Niewymienne tokeny są dowodem własności do cyfrowych przedmiotów dostępnych na wielu metaversach. Jest to niezwykłe połączenie trzech różnych światów: świata rzeczywistego, gdzie fizyczny produkt dostarczany jest prosto pod drzwi, świata Sport Metaverse, gdzie np. cyfrowe koszulki są noszone przez cyfrowe awatary oraz rzeczywistości AR, gdzie wirtualne przedmioty są przedstawiane w rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki przyszłym rozwiązaniom opartych o równoległe światy, nabywca klubowej koszulki będzie mógł na przykład pojawić się w jej cyfrowej wersji na spotkaniu fanów w jednym z metaversów.

Bardzo ważnym elementem programu pilotażowego będzie także możliwość skorzystania z rozwiązań proponowanych w ramach platformy All in One, którą aktualnie tworzy Zetly.

„Pamiętajmy, że oprócz rozwiązań sportowego metaverse, cyfrowego sklepu NFT czy gier w przestrzeni wirtualnej, w ramach programu Sport Metaverse Zetly z wykorzystaniem swojej platformy All in One przeprowadzi proces tokenizacji klubu, który pozwoli mu wyemitować własną, wirtualną walutę klubową – token klubowy. Dzięki tokenom klubowym będzie można płacić za rzeczywiste i wirtualne produkty i usługi oferowane przez kluby”

– powiedział Michał Glijer, CEO Zetly.

Każdy klub uczestniczący w programie otrzyma także wyjątkowy pakiet edukacyjny. Jego najważniejszymi elementami będą spersonalizowane pod klub warsztaty oraz kompendium wiedzy. Zetly przygotowało specjalny podręcznik po tytułem „Strategia wdrożenia i wykorzystania tokenów użytkowych i NFT w działaniach marketingowych klubu sportowego i e-sportowego”.

Wirtualna przyszłość sportu

Pilotażowy program Zetly to rewolucja w świecie sportu. Dla kibiców to nieograniczone możliwości przeżywania nowych emocji, takich jak doping na wirtualnym stadionie, spotkanie z innymi kibicami w wirtualnym barze czy zakup cyfrowych pamiątek. Te z kolei są nie tylko witrualnymi przedmiotami, ale dają możliwości elitarnego członkostwa i dostępu do ekskluzywnych treści. Dla klubów metaverse to możliwość monetyzacji zaangażowania fanów. To także nowe przestrzenie dla klubowych sponsorów, a co za tym idzie – nowe strumienie przychodów. Nie ma wątpliwości, że stworzenie przez Zetly i jego partnerów programu Sport Metaverse będzie przełomowym krokiem w historii sportu na świecie.

Jeśli chcesz być na bieżąco z dalszym rozwojem platformy, koniecznie zaobserwuj media społecznościowe ZetlyFacebooka, Instagrama i Twittera.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
3D all in ole zetly AR BSV metaverse NFT NFT Digital Fan Store NFT Fan Store non-fungible token Omniscape
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.