za
Zetly - polski projekt, który łączy branżę sportową z NFT

Zetly – polski projekt, który łączy branżę sportową z NFT

Zetly to polski startup, którego głównym celem jest zbudowanie największej cyfrowej platformy “All in One” dla kibiców, sportowców i klubów sportowych.

Inicjatorzy projektu za główne cele działalności Zetly wyznaczyli sobie stworzenie nowych źródeł dochodów dla klubów i federacji poprzez emisję ich własnej waluty – tokenów klubowych oraz tworzenie nowych strategii biznesowych opartych na cyfrowych rozwiązaniach. Istotnym elementem działalności Zetly jest także budowanie społeczności wokół klubów i wykreowanie superfanów.

Polsko-estoński projekt - Zetly - łączy branżę sportową z NFT

Zależy nam na umożliwieniu równego udziału we współtworzeniu gospodarki cyfrowej wszystkim uczestnikom rynku sportowego, bez względu na ich wielkość, poziom rozwoju oraz zasoby. Zetly chce ułatwić wymianę i handel przedmiotami kolekcjonerskimi poprzez wykorzystanie technologii oraz kreowanie nowych produktów cyfrowych dla sportu. Dla wszystkich kibiców Zetly zbuduje marketplace dla treści cyfrowych w formie NFT, pozwalający na generowanie nowych, dodatkowych przychodów z jednoczesnym zabezpieczeniem praw autorskich i majątkowych poprzez cyfrowe certyfikaty

– podkreśla Michał Glijer, założyciel i CEO Zetly.

Wdrażana przez Zetly Platforma “All in One” składać będzie się z kilku modułów, a jej sercem będzie cyfrowy portfel – Zetly Wallet. Dzięki niemu, będzie można przeprowadzać wszelkie transakcje finansowe na platformie Zetly.

Moduły Platformy Zetly

Zetly Sport

Podstawowym modułem platformy jest moduł Zetly Sport. Ten moduł dedykowany jest głównie kibicom i klubom sportowym. Dla klubów moduł Sport będzie stanowił podstawę do emisji własnych tokenów użytkowych, które będą wymieniane na Tokeny ZET. Ponadto
tokeny klubowe będą wymienialne na specjalne oferty produktów klubowych, nagrody, cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie, prawa do głosowania i wpływu. Zetly Sport to także rynek wymiany tokenów, których wartość będzie zależna m.in. od sukcesów zespołu, ale także popytu i podaży. Ich posiadacze mogą swobodnie i w sposób bezpośredni handlować nimi na platformie.

Zetly NFT Creator

Kolejnym istotnym modułem platformy będzie Zetly NFT Creator. To rozwiązanie kierowane jest przede wszystkim dla kibiców oraz wszystkich którzy interesują się technologią NFT. Dzięki temu modułowi użytkownicy platformy będą mogli tworzyć i sprzedawać cyfrowe
treści w formie NFT. “ To rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą dzielić się swoim życiem oraz emocjami” – dodaje Glijer.

Zetly Collectibles

Zetly Collectibles umożliwia z kolei zakup, przechowywanie i przesyłanie unikalnych cyfrowych kart sportowych, które mogą być powiązane z tokenami NFT. Sprzedaż takich kart poszerza źródła przychodów dla klubów. Ponadto jest to szansa na promocję marek osobistych sportowców, poprzez tworzenie unikalnych przedmiotów kolekcjonerskich związanych z ich brandem.

Zetly Crowd

Zetly Crowd to moduł crowdfundingowy, który pośredniczy w łączeniu osób aktywnie poszukujących źródła dodatkowego finansowania z zaangażowanymi fanami. Na platformie Zetly moduł Crowd dostępny będzie dla każdego użytkownika, niezależnie od tego, czy jest to zawodnik, sportowiec, artysta, drużyna, klub czy jakakolwiek inna organizacja sportowa.

ZETLY SPORT HUB

Dodatkowo Zetly stworzy specjalny, autonomiczny SPORT HUB w postaci aplikacji wyposażonej w szereg funkcji z dedykowanym systemem CMS do zarządzania komunikacją ze wszystkimi zainteresowanymi, a przede wszystkim z kibicami. Będzie on udostępniany w formie white-label.  SPORT HUB wyposażony będzie przede wszystkim w launchpad do tworzenia cyfrowych kolekcji NFT, a także będzie w pełni zintegrowany z globalną platformą Zetly.

Podsumowując, Zetly pomoże całej branży sportowej w przejściu do cyfrowej rzeczywistości i wykorzystaniu jej potencjału. Będzie stanowiło pomost pomiędzy klubami, fanami i organizacjami, umożliwiając tym samym przemianę okazjonalnych fanów w aktywnych, wpływowych twórców – superfanów, którzy na bieżąco wspierają ich ukochane zespoły i organizacje.

Ze szczegółowymi informacjami na temat projektu można zapoznać się na oficjalnej stronie oraz w mediach społecznościowych firmy.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności