za

Crypto Mondays – byliśmy na pierwszym polskim spotkaniu międzynarodowej kryptowalutowej społeczności

Polska naprawdę ma czym się pochwalić jeśli chodzi o firmy związane z kryptowalutami i Web3. Nasi rodacy odpowiedzialni są za wiele znaczących projektów, o których zresztą staramy się Was regularnie informować. Co za tym idzie, w naszym kraju organizowanych jest coraz więcej ciekawych i wartościowych branżowych eventów. Przygotowaliśmy dla Was relację z Crypto Mondays, pierwszego polskiego eventu tej międzynarodowej społeczności. Zapraszamy do lektury.

O Crypto Mondays

Crypto Mondays uznaje się za jedną największych na świecie społeczności skupiających entuzjastów kryptowalut. To ponad 30 tysięcy członków spotykających się już w niemal 70 miastach. Od początku istnienia grupy zostało zorganizowanych aż 8,5 tysiąca spotkań z łącznie 850 starannie wybranymi prelegentami. Crypto Mondays to eventy dla pasjonatów kryptowalut, którzy mają okazję uczestniczyć w ciekawych panelach dyskusyjnych, a także wziąć udział w networkingu. Takie wydarzenia to zarówno doskonała szansa do nauki dla początkujących w branży, jak i okazja by nawiązać biznesową współpracę czy znaleźć nowych pracowników dla swojej firmy.

Dzięki staraniom ekipy Web3 Devs Poland, Crypto Mondays dotarły wreszcie do Polski. Zorganizowanie spotkania było możliwe dzięki zaangażowaniu licznych partnerów, w tym Toma Kopery z BVHUB. Blockchain Ventures Hub jest przestrzenią współpracy pomiędzy founderami, inwestorami i ekspertami Web3, która pomaga start-upom z Europy Środkowo-Wschodniej w doradztwie strategicznym i pozyskiwaniu funduszy, a także w budowaniu partnerstwa z liderami branży. Pozostali partnerzy wydarzenia to Egera, Cookie3, Next Block Expo, HashUp, HeyEdu, Metapro i Wennect.

Pierwszy meetup odbył się jako event poboczny konferencji ETH Warsaw, której podsumowanie możesz sprawdzić pod tym linkiem.

Warszawski meeting

Pierwszy polski meetup Crypto Mondays odbył się w Warszawie, dokładniej w budynku CIC przy Chmielnej 73. Spotkanie rozpoczęło się i zakończyło godzinnymi sesjami networkingu, w trakcie których każdy zainteresowany mógł nawiązać nowe, owocne znajomości.

Pomiędzy nimi odbył się bardzo ciekawy panel dyskusyjny poświęcony bezpieczeństwu w Web3. Rolę gospodarza spotkania pełnił Josh Lange z Crypto Mondays Global, a w rozmowie wzięli również udział Tom Kowalczyk z GameSwift, Paweł Łaskarzewski z firmy Synapse, Marek Kirejczyk z TrueFi, Jakub Heba z Halborn, a także Yura Sherman z projektu Certora. Była to bardzo wartościowa dyskusja, ponieważ kwestie związane z cyberbezpieczeństwem wydają się być bardzo aktualne w związku z licznymi hackami. Przypomnijmy – w drugim kwartale tego roku przestępcy ukradli 718 mln USD.

Zdecydowanie polecamy przesłuchać poniedziałkową dyskusję. Jej zapis został udostępniony na YouTube Web3 Devs Poland.

Podsumowanie

Bardzo cieszymy się, że eventy tak wartościowej społeczności jak Crypto Mondays nareszcie zawitały do Polski. Mamy nadzieję, że to dopiero początek serii spotkań pełnych wiedzy i okazji do nawiązania owocnych znajomości. Jeśli jesteś ciekawy dat kolejnych meetupów, zachęcamy do obserwowania Twittera Web3 Devs Poland, organizatora ostatniego wydarzenia.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.