za
ETH Warsaw, największa konferencja i hackathon Web3 w Europie Środkowo-Wschodniej, odbędzie się w dniach 1 - 4 września

Relacja z ETH Warsaw – największej konferencji i hackathonu Web3 w Europie Centralnej

Początek września to ciekawy czas dla rynku cyfrowych aktywów. Ethereum, druga co do wielkości pod względem kapitalizacji kryptowaluta, przechodzi na algorytm konsensusu Proof-of-Stake już w ciągu dwóch najbliższych tygodni. To właśnie w tym gorącym okresie odbyła się konferencja ETH Warsaw. Mieliśmy okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu. Zapraszamy do lektury naszego podsumowania.

ETH Warsaw

ETH Warsaw już za nami. Event odbył się w dniach 1-4.09.2022 w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej. Była to dotychczas największa konferencja i hackathon Web3 w Centralnej Europie. Organizatorzy skierowali wydarzenie do deweloperów, studentów i wszystkich zainteresowanych blockchainem, DeFi, zdecentralizowanymi aplikacjami, tokenomiką i działaniem Web3.

Pierwsze dwa dni ETH Warsaw obfitowały w ogromną ilość wiedzy. Na uczestników czekało wiele prezentacji, warsztatów i paneli dyskusyjnych, prowadzonych przez ponad 50 prelegentów z całego świata. Pełną agendę wydarzenia możesz sprawdzić pod tym adresem. Co ważne, pełen zapis konferencji znajdziesz na YouTube.

Piątkowy wieczór był płynnym przejściem do drugiej części wydarzenia. Późna sesja programowania zainicjowała trwający trzy dni Hackaton. Udział w tej części konferencji był możliwy jedynie dla 300 uczestników. W wyselekcjonowanych gronie spędzili oni czas na budowaniu innowacyjnych zdecentralizowanych aplikacji i projektów.

Hackaton w trakcie ETH Warsaw

Wydarzenia towarzyszące

Wspomniana bogata agenda konferencji i trzydniowy Hackaton to jednak nie wszystko, co przygotowali organizatorzy. W pierwszych dniach września odbyło się również sporo wydarzeń towarzyszących, na które można się było dostać nawet nie posiadając biletu na główny event. Liczne imprezy, spotkania tylko dla kobiet czy też organizowany przez Rafała Zaorskiego event poświęcony NFT – to tylko część punktów programu. My wybieramy się dziś jeszcze na Crypto Mondays. Pierwszy w Polsce event spod szyldu największej na świecie społeczności kryptowalut będzie jednocześnie wydarzeniem zamykającym ETH Warsaw.

Podsumowując, całe wydarzenie zostało naprawdę znakomicie przygotowane. Mamy nadzieję, że Polska coraz częściej będzie ściągać międzynarodową publikę i mówców z różnych części świata – w końcu w naszym kraju powstaje naprawdę dużo ciekawych kryptowalutowych projektów.

Dołącz do mediów społecznościowych ETH WarsawTwittera, LinkedIn i Telegrama. Dzięki temu będziesz na bieżąco z informacjami o kolejnych wydarzeniach.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.