za
data The Merge

Znamy datę wejścia w życie The Merge

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Po udanym wdrożeniu The Merge do sieci testowej Goerli, programiści Ethereum potwierdzili podczas transmisji na żywo, że długo oczekiwana aktualizacja dot. algorytmu Proof-of-Stake (PoS) zostanie zaimplementowana już w przyszłym miesiącu. Dokładna data? Najpewniej będzie to 15 września lub najpóźniej 16 września.

Merge staje się faktem

Ethereum ma przed sobą kilka dużych zmian. Podczas transmisji Consensus Layer Call #93 programiści Ethereum potwierdzili, że gdy Total Terminal Difficulty (TTD) sieci osiągnie poziom 58750000000000000000000, zostanie zaimplementowane The Merge. Jeden z twórców blockchaina i członek Fundacji Ethereum – Tim Beiko – opublikował na Twitterze numer TTD po wspomnianej rozmowie transmitowanej na Youtube.

Wszystko ma miejsce po tym, jak The Merge zostało pomyślnie wdrożone w sieci testowej Goerli. Wcześniej udały się także próby w sieciach testowych Ropsten i Sepolia. Kiedy TTD Ethereum doszło do wartości 10790000, The Merge zostało dodane do trzeciej i ostatniej sieci testowej, czyli właśnie Goerli.

Warto dodać, że chociaż pierwotnie założono, że The Merge będzie miało miejsce około 19 września, teraz zakłada się, że wszystko powiedzie się wcześniej, co oznacza, że zmiany zostaną zaimplementowane w sieci głównej już w dniach 15-16 września.

data The Merge

Tweet Beiko i numer 58750000000000000000000 zaczęły zyskiwać popularność w mediach społecznościowych, ponieważ inwestorzy ETH są zadowoleni, że wreszcie wyznaczono dokładną datę The Merge. Aktualizacja Ethereum o nazwie Bellatrix odbędzie się około 6 września, a po tej zmianie oczekuje się, że The Merge w końcu zostanie uruchomione. Tim Beiko dodał „Tentative mainnet TTD #585” do repozytorium Github, a programiści Ethereum mają zebrać się na specjalnie spotkanie 18 sierpnia 2022 r., na którym omówione zostaną kolejne szczegóły techniczne.

ETHW i Ethereum Classic

Co zaś stanie z mocą sieci Ethereum opartą dziś na Proof-of-Work (czyli pracy koparek)? Niektórzy zakładają, że moc hash zostanie przeniesiona do blockchaina Ethereum Classic (ETC). Alternatywą jest nowy potencjalny fork Ethereum, który także będzie oparty na PoW. Ten miałby wejść w życie po wdrożeniu The Merge. Możliwe, że hashrate sieci będzie podzielony na dwie części, z których jedna trafi do łańcucha ETC, a druga do wspominanego ETHW. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.