za
Kurs ETH rośnie po ostatnim ogłoszeniu dotyczącym the Merge

Kurs ETH rośnie po ostatnim ogłoszeniu dotyczącym the Merge

Konferencja Kryptoraport

Jak pisaliśmy wczoraj, Vitalik Buterin, w nowym tweecie przypomniał, że zanim słynne the Merge, czyli przejście Ethereum na nowy algorytm emisji coinów, wejdzie w życie, będzie miała miejsce aktualizacja sieci Beacon Chain. Stanie się to 6 września, czyli dziś. W odpowiedzi kurs ETH mocno rośnie.

Kurs ETH rośnie

Za 1 ETH trzeba zapłacić już ok. 1655 USD. Przekłada się to na 6-procentowy wzrost kursu w skali doby. W ciągu tygodnia ether zdrożał o ok. 5%. Jak na tym tle wypada bitcoin? 1 BTC kosztuje nadal mniej niż 20 000 USD. W chwili pisania tego tekstu jeden bitcoin jest warty ok. 19 820 USD. Oznacza to wzrost o ok. 0,5% w skali 24h i spadek o ok. 2,8% w ciągu 7 dni. Wzrosty na ETH nie poprawiają jednak nastrojów na rynku. Indeks strachu i chciwości bitcoina wynosi 22, co oznacza skrajny strach.

O wiele lepiej wyglądają dane dotyczące ETH. Indeks strachu i chciwości etheru wynosi 36, co oznacza “zwykły” strach. Powoli zbliża się do pozycji neutralnych.

Kurs po the Merge wystrzeli?

Co zaś czeka nas po wejściu the Merge w życie? Długoterminowo jest to wspaniała zmiana dla Ethereum. Niektórzy eksperci sugerują nawet, że dzięki całemu projektowi Ethereum 2.0 ether prześcignie w kapitalizacji rynkowej bitcoina. The Merge spowoduje bowiem, że spadnie podaż ETH, które są obecnie w obiegu. Stanie się to w wyniku wprowadzenia w życie zmian dotyczących nowego algorytmu emisji coinów – Proof-of-Stake.

Czy jednak krótkoterminowo ether także będzie nadal drożał? Tu analitycy mają pewne wątpliwości. Nie brakuje opinii, że zadziała teraz mechanizm “kupuj plotki, sprzedawaj fakty”. W praktyce może to oznaczać, że cena ETH będzie rosła, ale tylko do momentu wejście zmian dot. the Merge w życie. Potem czeka nas mocna korekta obecnej mini-hossy.

Na pytanie dot. kursu ETH trudno jest więc odpowiedzieć jednoznacznie. Do tego należy brać pod uwagę, że w czasie the Merge mogą wystąpić problemy natury technologicznej, które doprowadzą zapewne do spadków. Podkreślmy to jednak jeszcze raz: długoterminowo the Merge to ważna i pozytywna zmiana dla Ethereum.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności