za

Co nowa premier Wielkiej Brytanii, Liz Truss, myśli o kryptowalutach?

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Liz Truss, nowa premier Wielkiej Brytanii, wypowiadała się przeszłości na temat kryptowalut. Kiedyś przekazała np., że “powinniśmy powitać kryptowaluty w sposób, który nie ogranicza ich potencjału”. Teraz pokonała w walce o władzę byłego kanclerza skarbu Rishi Sunaka, który miał plan, aby Wielka Brytania stała się krajem przyjaznym kryptowalutom.

Liz Truss nowym premierem Wielkiej Brytanii

Liz Truss wygrała wyścig o stanowisko nowego premiera Wielkiej Brytanii, pokonując byłego kanclerza skarbu Rishi Sunaka. Minister spraw zagranicznych zdobyła jak na razie kierownictwo w Partii Konserwatywnej, ale docelowo zastąpi Borisa Johnsona w fotelu szefa rządu. Już dziś Johnson spotka się z królową Elżbietą, aby oficjalnie złożyć rezygnację. Królowa następnie mianuje Truss nowym premierem Wielkiej Brytanii. 47-letnia Truss obiecała działać szybko, aby pokonać inflację, która zjada obecnie wartość funta.

Podejmę odważne działania, aby przeprowadzić nas wszystkich przez te trudne czasy, rozwinąć naszą gospodarkę i uwolnić potencjał Wielkiej Brytanii

– napisała w poniedziałek na Twitterze.

Nie powiedziała dotąd wiele o kryptowalutach, z wyjątkiem tweeta, który napisała w styczniu 2018 r.

Powinniśmy powitać kryptowaluty w sposób, który nie ogranicza ich potencjału. Uwolnić wolne obszary przedsiębiorczości, usuwając przepisy ograniczające dobrobyt

– stwierdziła.

Plan dotyczący kryptowalut

W przeciwieństwie do niej Sunak otwarcie twierdził, że jego celem jest uczynienie z Wielkiej Brytanii centrum kryptowalut i blockchaina w regionie.

Moją ambicją jest uczynienie Wielkiej Brytanii globalnym centrum technologii aktywów kryptowalutowych, a środki, które przedstawiliśmy dzisiaj [chodziło o plan, jaki przedstawił wraz ze swoimi współpracownikami – przyp. bitcoin.pl], pomogą zapewnić firmom możliwość inwestowania, wprowadzania innowacji i rozwijania się w tym kraju

– mówił parę miesięcy temu.

Liz Truss

W maju rząd Wielkiej Brytanii przedstawił jednak swój plan wsparcia adopcji kryptowalut. Wszystko w ramach przemówienia królowej wygłoszonego przez księcia Karola. Brytyjski rząd potwierdził również swoje zobowiązanie dot. regulowania stablecoinów. W lipcu urzędnicy z Wielkiej Brytanii i USA omówili temat regulacji kryptowalut. W tym samym miesiącu British Law Commission, ustawowy niezależny organ, opublikował propozycje reformy przepisów dotyczących zasobów cyfrowych.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.