za
binance usdt busd

Binance nie planuje „automatycznej konwersji” USDT na BUSD

zondacrypto bitcoin giveaway

Binance potwierdziło, że w tej chwili nie planuje „automatycznej konwersji” tethera (USDT) na binance USD (BUSD), chociaż zauważyło, że „może się to zmienić”.

Binance nie będzie automatycznie konwertować USDT na BUSD

6 września giełda kryptowalut Binance zaskoczyła rynek. Poinformowała, że wprowadza „BUSD Auto-Conversion”, co zostanie wykorzystane do konwersji wszelkich istniejących sald użytkowników i nowych depozytów w USD Coin (USDC), Pax Dollar (USDP) i True USD (TUSD) na własnego stablecoina giełdy. Posunięcie to ma na celu zwiększenie płynności i efektywności kapitałowej użytkowników, podała firma w oświadczeniu. Rozpocznie konwersję 29 września.

W ogłoszeniu nie wspomniano jednak o największym stablecoinie pod względem kapitalizacji rynkowej, tetherze (USDT). USDC, który jest obsługiwany głównie przez Circle Internet Financial i jest drugim co do wielkości stablecoinem, ma prawie 51,9 miliarda dolarów kapitalizacji rynkowej. Stablecoin Binance, BUSD, jest wyceniany na około 19,4 miliarda dolarów.

Produkty USDC, których dotyczy problem, obejmują rachunki oszczędnościowe, subskrypcje na zakłady DeFi i pożyczki, które zostaną zamknięte i zlikwidowane już 23 września. W oświadczeniu przekazanym Cointelegraph rzecznik Binance potwierdził, że firma nie ma też obecnie planów, aby zrobić to samo w kontekście USDT, ale zauważył, że może się to zmienić.

Binance Institutional

Na razie nie planujemy automatycznej konwersji USDT na BUSD, ale może się to zmienić – przyznał.

Rzecznik potwierdził również, że automatyczna konwersja i dążenie do zaprzestania większości usług handlowych dla USDC nie jest „środkiem tymczasowym” i że „będzie kontynuowane”.

CEO Binance Changpeng Zhao (CZ) w tweecie z 6 września wyjaśnił, że firma nie usunie trzech stablecoinów z giełdy, ale „po prostu łączy całą płynność w jedną parę”.Binance usunie również długą listę par aktywów w handlu spot dopasowanych do tych stablecoinów. Dane Nansen pokazują, że Binance stopniowo konwertowało USDC na BUSD od połowy sierpnia.

W obecnej postaci Binance ma teraz na platformie USDC na poziomie poniżej 1 miliarda USD. Dla porównania giełda posiada też aż 4,9 miliarda dolarów w USDT, więcej niż jakakolwiek inna giełda na całym świecie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Binance giełdy kryptowaluty stablecoiny Tether
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.