za
busan korea g20

Południowokoreańskie giełdy chcą samoregulacji rynku kryptowalut

Binance Launchpool

Lokalne media w Korei Południowej potwierdziły, że pięć największych giełd kryptowalut w kraju uruchomi wspólny organ doradczy. Ma to mieć miejsce już w drugiej połowie 2022 roku.

Korei Południowa dąży do samoregulacji?

Decyzja jest następstwem upadku ekosystemu Terra, który doprowadził do krachu na rynku kryptowalut. Upbit, Bithumb, CoinOne, Cobit i Gopax wspólnie zobowiązały się teraz zapobiegać tak tragicznym wydarzeniom.

Organ, jaki zamierzają powołać giełdy, będzie podobno obejmował prezesów wszystkich pięciu giełd. Zostanie on podzielony na sektory wsparcia procesów transakcji, nadzoru rynku i monitorowania zgodności z przepisami.

Firmom chodzi o „przywrócenie uczciwości rynku aktywów wirtualnych i ochronę inwestorów” poprzez ustanowienie i poprawę standardów w branży. Zasadniczo oznacza to, że np. decyzja giełd w Korei Południowej o wycofaniu niektórych kryptowalut z obrotu zostanie podjęta wspólnie. Jest to więc forma samoregulacji branży.

Przypomnijmy, że od lipca reklamowanie produktów związanych z kryptowalutami będzie w Korei Płd. wymagać dodania do promocji ostrzeżenia inwestycyjnego.

Z kolei do września organ konsultacyjny ustanowi pewien “system alarmowy” dot. kryptowalut i kryteria usuwania z rynku niepewnych projektów. W przypadku kolejnego incydentu podobnego do tego dot. Terry zostanie podjęta decyzja o wstrzymaniu wpłat i wypłat podejrzanych kryptowalut. Do tego ma dojść system audytów notowań i oceny ryzyka związanego z daną kryptowalutą.

Każdy sektor organu będzie zbierać opinie ekspertów poprzez seminaria i studia przypadków.

Firmy chcą też zadbać o edukację. Już w styczniu 2023 r. nowi inwestorzy na rynku prawdopodobnie będą musieli obejrzeć odpowiednie filmy edukacyjne, zanim w ogóle będą mogli zainwestować w kryptowaluty.

korea płd. kryptowaluty

Binance dołącza do południowokoreańskich giełd

Jeśli chodzi o zbiorowe podejmowanie decyzji przez giełdy w Korei Południowej, czołowe podmioty wyznaczyły już np. datę wycofania litecoina ze swoich platform. To efekt integracji kryptowaluty z technologią MimbleWimble Extension Blocks (MWEB), która zwiększa prywatność przelewów.

W komunikacie z 13 czerwca zauważono też, że „Binance nie będzie obsługiwać wpłat i wypłat w litecoinie (LTC), które wykorzystują funkcję MimbleWimble Extension Blocks (MWEB)”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności