za
Robert F. Kennedy Jr

Robert F. Kennedy Jr wyjaśnił dlaczego jest przeciwnikiem emisji CBDC

Binance Launchpool

Robert F. Kennedy Jr, polityk starający się o nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich, przedstawił swoje stanowisko w sprawie emisji CBDC. Otwarcie atakuje też Joe Bidena.

Robert F. Kennedy Jr rozpoczął swoją kampanię wyborczą

Robert F. Kennedy Jr. skrytykował Bidena za określenie amerykańskiego systemu bankowego „bezpiecznym i zdrowym”.

Dzisiaj akcje banków spadają. Naród amerykański zasługuje na coś więcej niż gwarancje i zarządzanie percepcją

– napisał na Twitterze.

Wszedł też na temat kryptowalut. Potępił proponowany przez administrację Białego Domu podatek od kopania cyfrowych walut. Choć sam słynie z troski o środowisko, określił 30-procentowy podatek od energii wykorzystywanej przez górników kryptowalut jako „zły pomysł”.

Zauważył, że zużycie energii na rynku miningu jest niepokojące, ale – jak zasugerował – problem jest też traktowany przez niektórych polityków w sposób przesadny.

Argument środowiskowy jest pretekstem do stłumienia wszystkiego, co zagraża elitarnym strukturom władzy

– napisał.

Wskazując na jedną z największych zalet kryptowalut dodał, że “nie tylko przestępcy chcą prywatności”.

Rządy nękają swoich wrogów i miażdżą sprzeciw, kontrolując konta bankowe i platformy płatnicze

– ostrzegł.

Kennedy rozwinął temat kontroli finansowej przywołując protesty kanadyjskich kierowców ciężarówek, którzy nie zgadzali się na covidowe ograniczenia, jakie wprowadził rząd ich kraju. W efekcie władze zablokowały konta bankowe części osób, które stały za protestami.

Nie jest dziwaczne wyobrażenie sobie, że nawet tutaj, w Ameryce, twoje konto bankowe może pewnego dnia zostać zamrożone z powodu twojej polityki lub komentarzy, które poczyniłeś w mediach społecznościowych

– kontynuował Kennedy.

Robert F. Kennedy Jr


Przypomniał też, że GoFundMe zablokowało amerykańskie konta osób wspierających kanadyjskich kierowców ciężarówek. Co więcej, planowało przekierować ich darowizny na rzecz innych organizacji charytatywnych. W międzyczasie PayPal nałożył grzywny na użytkowników za rozpowszechnianie „tego, co uznano za dezinformację”.

Często te prywatne firmy działają ze strachu przed Kongresem lub organami regulacyjnymi lub bezpośrednio na ich rozkaz

– stwierdził kandydat na prezydenta USA.

Wszystko to doprowadziło go do konkluzji, że “sprzeciwia się CBDC, które znacznie zwiększy władzę rządu do duszenia sprzeciwu poprzez odcięcie dostępu do funduszy jednym naciśnięciem klawisza”.

19% poparcia

Według badania CNN z 29 kwietnia, Kennedy ma 19% poparcia wśród Demokratów. To jednak za mało, by wygrać wybory z Bidenem.

Co ciekawe, ze swoimi poglądami potomek słynnego rodu Kennedych bardziej pasowałby do Republikanów. Jest antyszczepionkowcem, zaś w walce z CBDC stoi w jednym szeregu z kilkoma republikańskimi politykami, takimi jak gubernator Florydy Ron DeSantis, który jest postrzegany jako największy rywal Donalda Trumpa w walce o nominację Partii Republikańskiej.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności